kodukindlustus
Uudised
 
kodukindlustus
Liitu meeskonnaga
 

Uudised

PZU: kindlustuspettusi on mullusest rohkem

Tänavu on PZU kindlustusseltsi uurijad tuvastanud viiendiku võrra rohkem kindlustuspettusi kui möödunud aastal. Selle aasta esimese kaheksa kuuga on PZU registreerinud 73 petuskeemi, millest ligi 50 läheb liiklus- ja kaskokindlustuse arvele.

Kui eelmise aasta sügiseks oli PZU kindlustusselts kõikide kindlustusliikide pettuseid tuvastanud ligi 250 000 euro eest, siis tänavu samal ajal juba 300 000 euro ulatuses.

Ehkki pettuste arv liigub kasvavas trendis, ei ole juhtumite arv PZU sõidukikahjude grupi juhi Jaanus Tanne sõnul hüvitatud kahjunõuete arvuga võrreldes siiski märkimisväärne. Käesoleval aastal on PZU hüvitanud oma klientidele ligi 16 miljoni euro eest kahjusid, mille alla käib 12 miljoni euro eest liiklus- ja kaskokindlustuse juhtumeid.

Tanne teatel on kõige sagedasemad pettused, kus poliis sõlmitakse alles pärast kahjujuhtumi toimumist või kus inimesed püüavad mitut kahju serveerida ühena.

„Näiteks võib tuua olukorra, kus sõiduk on saanud mitmeid erinevaid vigastusi ning klient tuleb meile väljamõeldud looga, et see kõik juhtus ühekorraga. Kahjukäsitluse käigus selgub aga midagi muud. Tegemist on tehnilises mõttes siiski pettusega, sest klient üritab teadlikult petta kehtivaid tingimusi,“ selgitas ta.

Sel aastal on PZU väikseim tuvastatud kindlustuspettus summas 66 eurot, kus sõlmiti korraga mitu reisikindlustust ja küsiti kahest kindlustusseltsist sama hüvitist. Suurimad pettused ulatuvad kümnetesse tuhandetesse eurodesse.

Tanne kinnitusel ei eelda PZU kunagi, et klient läheb pettuse peale välja, kuid enne hüvitise väljamaksmist uuritakse iga juhtumi asjaolusid. „Paraku on selgunud, et esineb ka teadlikult ebaausaid võtteid. Levinud on arvamus, et halvim, mis võib kindlustust pettes juhtuda, on see, kui kindlustus ei maksa soovitud hüvitist. Paljud ei mõtle selle peale, et petmine on kriminaalkorras karistatav kuni viieaastase vangistusega,“ lisas ta.

Kindlustusseltsid annavad kõikvõimalikud kindlustuspettused edasi politseisse. Karistusseadustiku järgi võib kelmuse eest saada reaalse karistuse, kas rahatrahvi või vangistuse.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

Lisainfo:

Triin Piibor
Turundusjuht
PZU Kindlustus
___________________________
AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaal
Pärnu mnt. 141
Tallinn 11314
E-post: triin.piibor[@]pzu.ee
Tel.: 622 4853
Veeb: www.pzu.ee

PZU Kindlustus loosib Facebooki auhinnamängus välja turvatooli Cybex Pallas M-Fix

Kampaania tingimused:

 1. Kampaaniat korraldab ja viib läbi AB „Lietuvos draudimas“ Eesti filiaal (edaspidi PZU Kindlustus ja/või kampaania Korraldaja), Pärnu mnt 141, Tallinn 11314.
 2. Kampaania läbiviimise kord on kehtestatud kampaania Korraldaja poolt käesolevates tingimustes. Kõik kampaania Korraldaja otsused kampaania läbiviimisel on lõplikud ning kõigile kampaanias osalejatele kohustuslikud.
 3. Kampaania kestab ajavahemikus 04.10.2017 – 13.10.2017.
 4. Kampaanias ei või osaleda PZU Kindlustuse töötajad ja nende pereliikmed.
 5. Kampaania auhinnaks on turvatool Cybex Pallas M-Fix 9-36kg turvatool Graphite Black. Kampaanias osalemiseks peab olema PZU kindlustuse Facebooki lehel fänn perioodil 04.10.2017 – 13.10.2017 ja vastama postituse juures Korraldaja poolt etteantud küsimusele.
 6. Loosimine viiakse läbi 13.10.2017.
 7. Auhinda ei vahetata ümber rahaks ega asendata mõne muu esemega.
 8. Auhinna võitja nimi avalikustatakse PZU Kindlustuse Facebooki lehel 13.10.2017. PZU Kindlustus võtab auhinna võitjaga ühendust. Kui auhinna võitjaga pole hiljemalt 30.11.2017 ühendust saadud või kui nimetatud ajaks ei ole auhinna võitja ise PZU Kindlustusega ühendust võtnud loetakse, et väljakuulutatud võitja on auhinnast loobunud ja kampaania korraldajal on õigus auhinna väljastamisest loobuda.
 9. Kampaania korraldaja ei vastuta kampaania võitjale üle antud auhinna kasutamisest tekkinud kahjude eest. Samuti ei vastuta kampaania korraldaja kampaania võitjale üle antud auhinna kasutamisest kolmandatele isikutele tekitatud kahju eest.
 10. Kampaania korraldajal on õigus kampaania ühepoolselt lõpetada juhul kui ilmnevad kampaaniareeglite olulised rikkumised või kuritarvitamised. Samuti on kampaania korraldajal õigus kampaania ühepoolselt lõpetada vääramatu jõu tõttu. Kampaania korraldaja teavitab sellest kampaania korraldaja Facebooki lehel ja aadressil pzu.ee
 11. Kampaanias osalemisega loetakse, et kampaanias osaleja nõustub enda isikuandmete töötlemisega kampaania raames. Isikuandmete töötlemisel lähtub kampaania korraldaja Eesti Vabariigi õigusaktides sätestatust.
 12. Kõigis käesolevates tingimustes mittereguleeritud küsimustes lähtutakse Eesti Vabariigi õigusaktides sätestatust.
 13. Auhinna väljastamisega kaasnevad riiklikud maksud tasub kampaania korraldaja.
 14. Lisainfo saamiseks palume pöörduda PZU Kindlustuse poole e-posti teel aadressil info@pzu.ee.
 15. Kõik kampaaniaga seotud pretensioonid ja kaebused tuleb esitada kirjalikult Korraldajale aadressil Pärnu mnt 141 või e-posti aadressil info@pzu.ee. Korraldaja lahendab saabunud pretensioonid ja kaebused seitsme tööpäeva jooksul alates nende saamisest.

 

Vigastustega lõppevaid õnnetusi toimub Eestis kodudes ELi keskmisest rohkem

Eestis toimub kodus või koolis vigastustega lõppevaid õnnetusi ELi keskmisest rohkem. Suhteliselt vähem juhtub neid vaba aja veetmisel, kui võtta aluseks Eurostati andmed, mis põhinevad European Health Interview Survey raames toimunud elanikkonna küsitlusel.
Uuringu kohaselt toimus kodus või koolis vigastustega õnnetusi kõige sagedamini Tšehhis – 100 000 elaniku kohta 9,4. Järgnesid Sloveenia (7,4), Saksamaa (6,3) ning 7. kohal oli Eesti 3,9 õnnetusega, vahendas PZU Kindlustus.
Vaba aja veetmine tõi vigastustega õnnetusi kõige rohkem kaasa Saksamaal (näitaja 10,1), kellele järgnesid Soome ja Holland (8,9). Eesti näitaja – 3,7 – jäi alla ELi keskmise.
Tulemusi kommenteerinud PZU Kindlustuse isikukindlustuse tootejuhi Kristo Õunapuu sõnul on Eestis tavaks paljusid majapidamistöid ise teha ning seejuures unustatakse pahatihti ohutusnõuded. „Juba paari meetri kõrguselt redelilt kukkumine võib tekitada tõsiseid vigastusi ning see risk kaasneb nii remondi- kui ka aiatöödega. Samuti käiakse mõnikord hooletult ringi lõike- ja aiatööriistadega. Seda näeme oma igapäevastes õnnetusjuhtumikindlustuse kahjujuhtumites,“ märkis Õunapuu. Tema sõnul on kodu inimesele tuttav ja turvalisena tunduv keskkond ning ohte ei osata sageli märgata.
Vaba aja puhul kaasnevad vigastused peamiselt aktiivse elustiiliga, kuid siin kasutavad inimesed üha usinamalt kaitsekiivreid, põlvekaitsmeid jm vahendeid, mis hoiavad sageli hullemad vigastused ära. Küll on tulnud ette juhtumeid, kus jalgrattur sõidab läbi vihmaveega täitunud löökaugust ja tagajärjeks on tõsine vigastus.
„Isegi kui õnnetusjuhtumikindlus katab näiteks õnnetusest tuleneva sissetuleku vähenemise, on kõige lihtsam olla ettevaatlik ning mitte tekitada endale või teistele muresid,“ ütles Õunapuu.
Õnnetusjuhtumikindlustuse eesmärk on pakkuda inimestele täielikku kaitset väga erinevate ootamatute tervisekahjude korral. Õnnetusjuhtumikindlustus aitab katta ka need õnnetusjärgsed kulud, mida näiteks haigekassa ei hüvita, ning samuti aitab see säilitada sissetulekud siis, kui inimene on õnnetuse tagajärjel ajutiselt töövõime kaotanud.
PZU õnnetusjuhtumikindlustus on pere- ja spordisõbralik. Kui PZU õnnetusjuhtumikindlustuses on valitud päevaraha hüvitis ja pere alaealise lapsega juhtub õnnetus, saab vanem jääda rahulikult hoolduslehele, ilma et kaotaks oma sissetulekutes. Harrastussport ning alaealiste puhul ka võistlussport on PZU õnnetusjuhtumikindlustuses automaatselt kaetud.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

Lisainfo:

Triin Piibor
Turundusjuht
PZU Kindlustus
___________________________
AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaal
Pärnu mnt. 141
Tallinn 11314
E-post: triin.piibor[@]pzu.ee
Tel.: 622 4853
Veeb: www.pzu.ee

PZU: vulkaanipurske ohu korral aitab reisikindlustuse lisakaitse

PZU Kindlustus (PZU) soovitab reisikindlustuse muretseda kohe koos reisipiletitega ning kaaluda juurde ka reisitõrke lisakaitsete ostmist.

Viimastel päevadel on PZU Kindlustuse poole pöördunud paljud kliendid, kes vulkaanipurske ohu tõttu ei soovi Indoneesiasse Bali saarele lennata.

„Küsitakse, et kui ma ei taha praegu Balile minna, siis kas mul on õigus hüvitisele või kas saan piletid ümber vahetada. Saame jaatavalt vastata nendel juhtudel, kus kliendil on reisitõrkekindlustuse lisakaitse. Antud juhul oleks võimalik kulud hüvitada, kui kliendil oleks ostetud omal soovil loobumise lisakaitse,“ ütles PZU isikukindlustuse tootejuht Kristo Õunapuu.

Kindlustamisel kehtib tema sõnul põhimõte, et ohu vastu, mis on kindlustuslepingu sõlmimise ajal teada, kindlustada ei saa. Seega on paraku hiljaks jäänud kõik need kliendid, kes sooviksid praegu hakata Bali reisi võimaliku looduskatastroofi esinemise suhtes kindlustama. „Rõhutame siinkohal õigeaegse kindlustuskaitse sõlmimise vajadust ja täpsustame, et reisitõrkekindlustuse lisakaitsed tuleb osta esimesel võimalusel alates reisi soetamisest,“ lisas Õunapuu.

Reisitõrkekindlustus aitab reisi ärajäämise, hilinemise või katkemise korral ja see hakkab kehtima kolmandal päeval pärast kindlustuslepingu sõlmimist. Reisitõrkekindlustusele saab juurde valida lisakaitseid, mis kehtivad ka loodusõnnetustest tingitud juhtumite korral, olgu see siis maavärin, maalihe, vulkaanipurse, orkaan, tsunami või üleujutus.

Bali saarel Agungi mäel on aktiveerunud vulkaan. Kohalikud ametivõimud on tõstnud piirkonnas vulkaanihoiatuse 4. tasemele, mis on kõrgeim tase. Välisministeerium palub Balile reisijatel olla tähelepanelik ning järgida kohalike ametivõimude korraldusi. Denpasar, Ubud, Nusa Dua, Seminyak ja Kuta ei ole otseselt ohu piirkonnas.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

Lisainfo:

Triin Piibor
Turundusjuht
PZU Kindlustus
___________________________
AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaal
Pärnu mnt. 141
Tallinn 11314
E-post: triin.piibor[@]pzu.ee
Tel.: 622 4853
Veeb: www.pzu.ee

PZU kindlustushüvitised ulatusid augustis 2,3 miljoni euroni

PZU Kindlustus (PZU) hüvitas augustis klientidele 2,3 miljonit eurot kindlustuskahjusid ning ettevõtte kuukäive oli 4,4 miljonit eurot. Kokku on PZU tänavu hüvitanud 16 miljonit eurot kindlustuskahjusid.

Tänavuse juuliga võrreldes tõusid PZU kindlustushüvitised kolmandiku võrra, kuid jäid samale tasemele eelmise aasta augustiga.

„Kuuarvestuses toimunud kahjuhüvitiste kasv tulenes peamiselt liiklus- ja kaskokindlustuse hüvitistest, mis ulatusid 1,6 miljoni euroni ehk 70 protsendini kõigist hüvitistest. PZU-l on ühes kuus liiklus- ja kaskokahjusid koos klaasikahjudega kokku üle 1700 ning augusti suurim sõidukikahju ulatus 17 000 euroni, kui sõiduk hävines avariis,“ ütles PZU kahjukäsitluse osakonna juhataja Urmas Saar.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

Lisainfo:

Triin Piibor
Turundusjuht
PZU Kindlustus
___________________________
AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaal
Pärnu mnt. 141
Tallinn 11314
E-post: triin.piibor[@]pzu.ee
Tel.: 622 4853
Veeb: www.pzu.ee

Küsitlus: iga viies reisija jätab reisikindlustuse sõlmimata

Ligi pooled reisijad sõlmivad kindlustuslepingu koos reisiga, kuid viiendik reisile minevatest Eesti inimestest jätab reisikindlustuse soetamata, selgus PZU Kindlustuse sotsiaalmeedias läbiviidud küsitlusest.
Küsitluses osales ligi 2200 inimest. 45% vastas, et nad soetavad reisikindlustuse koos reisiga. Vastajatest 15% ütles, et nad sõlmivad kindlustuse kolm päeva enne reisi, 5% päev varem ja sama paljud kuu aega enne reisi. Reisikindlustuse jätab ostmata 20% reisijatest, teatas kindlustusettevõte.
PZU Kindlustuse isikukindlustuse tootejuhi Kristo Õunapuu sõnul on positiivne trend, et igal kümnendal vastajal on aastane kindlustusleping, kas siis eraldi sõlmituna või kaardiomanikuna läbi panga.
„Nädala-paaristel Mandri-Euroopa reisidel olen saanud alati ilma kindlustuseta hakkama,“ kommenteeris üks vastaja. Teine märkis, et teeb „pikemad reisid koos kindlustusega, lühikesed sutsud ilma“.
Reisikindlustus katab ootamatud õnnetusjuhtumid ja haigestumised välismaal, lisaks reisitõrke kulud ja pagasi kahjustumise või kadumise. PZU tuletab meelde, et kindlustus on vajalik ka lühipuhkusel lähiriikides Lätis ja Leedus või Soomes.
Õunapuu tõi välja, et naaberriikidesse toimuvate lühireiside puhul on kahjuks suhteliselt levinud kindlustusjuhtumid auto aknaklaasi purustamine ja esemete vargused, olgu selleks siis arvuti või spordikott. Samuti on tema teatel tavalised meditsiinilise abi juhtumid, kus naaberriikides rahvaspordiüritustel osalejatel on tulnud ravida luumurde.
„Euroopa ravikindlustuskaart kehtib Euroopa Liidu riikides ja vältimatule esmaabile, täiesti murevabaks reisimiseks on siiski lisaks vaja reisikindlustust. Ravikindlustuskaart ei kata visiidi- ja omaosalustasusid või haige transporti koju, samuti mitte erakliiniku külastust,“ lisas Õunapuu.
PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.
Lisainfo:
Triin Piibor
Turundusjuht
PZU Kindlustus
___________________________
AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaal
Pärnu mnt. 141
Tallinn 11314
E-post: triin.piibor[@]pzu.ee
Tel.: 622 4853
Veeb: www.pzu.ee

Äike tekitas elektriautole 4000-eurose kahju

PZU Kindlustus (PZU) registreeris augustis elektriautol äikese tekitatud kahjujuhtumi ning nüüdseks on selgunud, et selle hüvitamiseks kulus 4000 eurot.

Kahjuteate järgi tekkis hoones äikesetormist ülepinge, mille tagajärjel põlesid läbi elektrijuhtmed. Elektriauto Nissan Leaf laadimispistik oli samal ajal maja vooluvõrgus ning äikese ajal tekkinud rike lõpetas laadimise, mis tegi sellest kaskokindlustuse juhtumi.

„Põhiliselt sai kannatada elektriauto laadimismoodul, mille asendamine moodustab üle 90% kogu kahju maksumusest,“ ütles PZU Kindlustuse sõidukikahjude grupi juht Jaanus Tanne.

PZU tuletab meelde, et äikesega tekkida võiv ülepinge mõjub autole samamoodi nagu igale teisele kodus sel hetkel vooluvõrgus olevale elektri- või elektroonikaseadmele.

„Olenevalt, kuhu ja kuidas äike täpselt sisse lööb, võib maja toiteliinis tekkida nii üle- kui alapinge. Mõlemad on elektriseadmetele ohtlikud. Kui maja elektrisüsteem on korralik ja tänapäevastele nõuetele vastav, siis veel üks võimalus äikesekahjusid ennetada on paigaldada majja sisenevale toitekaablile liigpingepiirikud,“ lausus Tanne.

Sõidukite maaletooja esindaja Henri Daumi kinnitusel on tegu küll esimese elektriauto Nissan Leaf äikesekahjude juhtumiga, kuid valest laadimisest on varemgi ette tulnud seinakontaktide sulamist.
Elektriauto laadimisel kodustes tingimustes peaks kindlasti eelnevalt veenduma, et kasutatav elektripistik vajaminevat voolu ka võimaldab. Kui pistik on vana ja ilma maanduskontaktideta, pistikupesal on ülekuumenemis- või sulamisjäljed ja juhtmed ripuvad, siis pigem tasuks otsida laadimiseks mõni teine koht. Lisaks ei tasu autot laadida läbi pikendusjuhtme.
Elektriauto ei pruugi kehva või puuduliku maanduse ning väga kõikuva pinge korral (näiteks üksik metsatalu pika elektriliini lõpus) üldse laadima hakatagi. Kui elektripaigaldis on tehtud nõuete ja normide kohaselt, siis ei tohiks auto laadimisel tekkida mingeid probleeme.
PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

Lisainfo:

Triin Piibor
Turundusjuht
PZU Kindlustus
___________________________
AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaal
Pärnu mnt. 141
Tallinn 11314
E-post: triin.piibor[@]pzu.ee
Tel.: 622 4853
Veeb: www.pzu.ee

PZU Kindlustus viis läbi esimese nõustamise pilvepiiril

PZU Kindlustuse konsultant nõustas lennukis viibinud klienti eile Facebookis, kuidas enne sihtkohta jõudmist auto kindlustatud saada.

PZU Kindlustuse turundusjuhi Triin Piibori sõnul andis lennukis viibinud klient eile pärastlõunal Facebookis teada, et palub abi sõidukikindlustuse vormistamisel, mis peaks kehtima hakkama juba paari tunni pärast.

„Klient kirjutas meile kella 14 paiku, et soovib vormistada aastast kasko- ja liikluskindlustust. Kuna ettevõttele kuuluvat kindlustamata autot oli vaja kasutada enne kui kindlustusvõtja lend maandus, siis oli poliisidega kiire,“ kirjeldas Piibor.

„Lennukis olnud klient ei saanud küll sooritada mobiilimakset, kuid hiljem ostis üks teine isik kõnealused poliisid PZU e-poest ära. Teadaolevalt on tegu esimese kindlustusnõustamisega, mille teine osapool oli õhusõiduki pardal,“ ütles Piibor.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

Lisainfo:

Triin Piibor
Turundusjuht
PZU Kindlustus
___________________________
AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaal
Pärnu mnt. 141
Tallinn 11314
E-post: triin.piibor@pzu.ee
Tel.: 622 4853
Veeb: www.pzu.ee

Septembri esimesel päeval sagenevad kaskojuhtumid

Kooliaasta alguses, 1. septembril esineb kindlustuse kaskojuhtumeid ligikaudu 30 protsenti keskmisest enam, näitab PZU Kindlustuse statistika. Eelkõige laste turvalise koolitee nimel tasub autojuhtidel ülekäiguradade ning koolide ja lasteaedade läheduses ennetavalt hoog maha võtta.

PZU Kindlustuse kahjukäsitluse sõidukikahjude grupijuhi Jaanus Tanne sõnul jääb 1. septembri kaskojuhtumite kahjusumma siiski keskmisele tasemele või alla selle, vaatamata juhtumite suuremale arvule.

Eelmisel aastal teatati PZU Kindlustusele 40 kaskokahjust päevas, samas kui aasta keskmine oli 31 juhtumit. Veelgi suurem oli vahe 2015. aastal, mil kaskojuhtumeid oli 46 (aasta keskmine ligi 29). 1. septembri õnnetuste eest makstud kahjuhüvitised ulatusid vastavalt üle 28 000 ning ligi 45 000 euroni, teatas PZU.

„1. septembri tihe liiklus ning päevaga kaasnev ärevus viib peamiselt väiksemate plekimõlkimisteni. See tekitab õnnetuse osalistele ja teistele liiklejatele täiendavat närvipinget. Selle vältimiseks tasub sõita ettevaatlikult ning pidada meeles, et asulates kehtiv piirkiirus 50 km/h ei ole kohustuslik ning eelkõige tuleb arvestada teiste liiklejatega. Närvilised manöövrid tipptunnil tekitavad ohtlikke olukordi, kuid veelgi hullemini röövib tähelepanu autoroolis telefoniga rääkimine või internetis surfamine,“ märkis Tanne.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

Lisainfo:

Triin Piibor
Turundusjuht
PZU Kindlustus
___________________________
AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaal
Pärnu mnt. 141
Tallinn 11314
E-post: triin.piibor@pzu.ee
Tel.: 622 4853
Veeb: www.pzu.ee

PZU: suvel sagenevad vandalismijuhtumid, peamiselt lõhutakse klaase

PZU Kindlustuse (PZU) teatel levivad suve- ja sügishooajal vandalismist tingitud kindlustuskahjud, millest kõige enam esineb klaaside lõhkumisi. PZU on viimasel kolmel kuul hüvitanud vandalismist põhjustatud kahjusid era- ja äriklientide kinnisvarale 20 protsenti rohkem kui eelmisel suvel.

PZU on juunist augustini registreerinud üle 50 koduomanike ja juriidiliste isikute vara tahtliku rikkumise või hävitamise juhtumit.

PZU kahjukäsitluse osakonna juhataja Urmas Saare sõnul on suvekuudel hoogustunud aknaklaaside lõhkumine ja on hakanud esinema naabrite vara tahtlikku rikkumist.

„Augustis registreeris PZU hinnanguliselt 800-eurose kindlustusjuhtumi, kus naabripoiss sodis seina ja ukseklaasi grafitiga. Igakuiselt on nii koduomanikud kui ka ettevõtted teatanud vandalismist, kus õhupüssist on akendesse tulistatud või kiviga klaasid puruks visatud. Lisaks sissemurdmised ja nendega seotud uste ja lukkude lõhkumised,“ ütles Saar.

Vandalismist tuleks sarnaselt murdvargustega esmalt teatada politseile ja seejärel kindlustusele. PZU kodukindlustus kehtib ka siis, kui võõras lõhub koduhoovis olevat vara. Klaaspindade purunemisel või sissemurdmise käigus lõhutud lukkude asendamisel omavastutust ei rakendata.

„Ebameeldivuste vältimiseks tasub hoida heanaaberlikke suhteid. Üksteise elamistel silma peal hoidmine aitab vandaale paremini tabada. Kasu on kindlasti valvekaameratest, mis alati küll vandaale tegutsemast tagasi ei hoia, kuid võimaldavad hiljem neid tuvastada. Tähelepanelike naabrite olemasolu paneb inimesed korralikumalt käituma ja hoiab kõrvalised isikud hoovidest eemal,“ märkis Saar.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

 

Lisainfo:

Triin Piibor
Turundusjuht
PZU Kindlustus
___________________________

AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaal
Pärnu mnt. 141
Tallinn 11314
E-post: triin.piibor@pzu.ee
Tel.: 622 4853
Veeb: www.pzu.ee

Alates 2013. aastast Eestis tegutsev PZU on üks Kesk- ja Ida-Euroopa suurimaid kindlustusgruppe

PZU on usaldusväärne kindlustusgrupp, mis tugineb 200-aasta pikkusele kogemusele. Riiklik ettevõte PZU SA (Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna) asutati 1803. aastal ning see oli esimene kindlustusselts Poolas.

PZU SA on Poola suurim kindlustusselts nii käibe, klientide arvu, müügivõrgu, töötajate kui ka partnerite arvu poolest. Teenused hõlmavad elu- ja kahjukindlustust, pensionivara haldust, investeerimisfonde ja säästmis- ja kogumistooteid.

PZU on üks Kesk- ja Ida-Euroopa suurimaid kindlustusgruppe, mis on lisaks Poolale esindatud Ukrainas, Leedus, Lätis ja Eestis.
Eesti turule sisenes ettevõte 2013. aastal ning omandas 2014. aastal RSA kindlustusgrupi varad Poolas, Lätis, Leedus ja Eestis, millega saavutas turuliidri positsiooni ka Baltikumis.

PZU on 2010. aastast börsiettevõte. 2014. aasta esimeses pooles ulatus PZU Groupi brutopreemiate maht 8,438 miljardi zlotini (2,03 miljardit eurot) ning puhakasum oli 1,72 miljardit zlotti (0,41 miljardit eurot).

Reitinguagentuur Standard & Poor’s hindab pikaajalist PZU krediidi- ja finantstugevust reitinguga A; reitingu väljavaade on stabiilne.

 

Info PZU SA kohta

Põhikirjajärgne kapital 86 352 300 Poola zlotti (umbes 21 miljonit eurot), aktsiakapital 86 352 300 Poola zlotti
Aadress: Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU SA) Jana Pawła II 24 00-133 Warszawa
Poola registrikood: 526-025-10-49
www.pzu.pl.

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.

PZU Kindlustus sisenes eesti turule 2013 aastal. Ettevõtte eesmärgiks on olla kõige suurema kliendirahuloluga kahjukindlustusselts Eesti turul, tegutsedes laia tootesortimendiga üleriigiliselt enamuses turusegmentides. Kui soovid kuuluda kiiresti areneva rahvusvahelise ettevõtte meeskonda ning oled huvitatud töötamisest kindlustusvaldkonnas, siis saada oma CV ja sooviavaldus e-kirja teel personal@pzu.ee. Sinu loal hoiame sinu poolt saadetud info alles, et sobiva töökoha tekkimisel saaksime sinuga ühendust võtta.  

Praktikakohad

Kui oled õpihimuline noor, kes alustamas oma tööalast karjääri ning arvad, et võiksid olla huvitatud töötamisest kindlustusvaldkonnas, tule ja pane end proovile meie müügiosakonnas – pakume sulle võimalust harjutada müügitööd ning testida enda sobivust sellel erialal. Huvi korral võta ühendust meie personaliosakonnaga aadressil personal@pzu.ee.

PZU Kindlustus soovib edendada liikluskultuuri ning tegeleb aktiivselt ühiskonna harimisega kahjuennetuse osas

Aastal 2013 alustasime koostööd Laste Liiklusmängukeskusega, kus 3-10 aastased lapsed saavad läbi mängulise liikluslinnaku õppida liikluses hakkama saama. Lisaks toetame ka keskuses läbiviidavaid jalgratturi lubade koolitusi.

Aastatel 2009 - 2010 viisime koostöös Maanteeametiga läbi helkuri kandmise tähtsust meelde tuletava kampaania "Saada sõbrale helkur!"