kodukindlustus
Uudised
 
kodukindlustus
Liitu meeskonnaga
 

PZU: kindlustuspettusi on mullusest rohkem

PZU: kindlustuspettusi on mullusest rohkem

Tänavu on PZU kindlustusseltsi uurijad tuvastanud viiendiku võrra rohkem kindlustuspettusi kui möödunud aastal. Selle aasta esimese kaheksa kuuga on PZU registreerinud 73 petuskeemi, millest ligi 50 läheb liiklus- ja kaskokindlustuse arvele.

Kui eelmise aasta sügiseks oli PZU kindlustusselts kõikide kindlustusliikide pettuseid tuvastanud ligi 250 000 euro eest, siis tänavu samal ajal juba 300 000 euro ulatuses.

Ehkki pettuste arv liigub kasvavas trendis, ei ole juhtumite arv PZU sõidukikahjude grupi juhi Jaanus Tanne sõnul hüvitatud kahjunõuete arvuga võrreldes siiski märkimisväärne. Käesoleval aastal on PZU hüvitanud oma klientidele ligi 16 miljoni euro eest kahjusid, mille alla käib 12 miljoni euro eest liiklus- ja kaskokindlustuse juhtumeid.

Tanne teatel on kõige sagedasemad pettused, kus poliis sõlmitakse alles pärast kahjujuhtumi toimumist või kus inimesed püüavad mitut kahju serveerida ühena.

„Näiteks võib tuua olukorra, kus sõiduk on saanud mitmeid erinevaid vigastusi ning klient tuleb meile väljamõeldud looga, et see kõik juhtus ühekorraga. Kahjukäsitluse käigus selgub aga midagi muud. Tegemist on tehnilises mõttes siiski pettusega, sest klient üritab teadlikult petta kehtivaid tingimusi,“ selgitas ta.

Sel aastal on PZU väikseim tuvastatud kindlustuspettus summas 66 eurot, kus sõlmiti korraga mitu reisikindlustust ja küsiti kahest kindlustusseltsist sama hüvitist. Suurimad pettused ulatuvad kümnetesse tuhandetesse eurodesse.

Tanne kinnitusel ei eelda PZU kunagi, et klient läheb pettuse peale välja, kuid enne hüvitise väljamaksmist uuritakse iga juhtumi asjaolusid. „Paraku on selgunud, et esineb ka teadlikult ebaausaid võtteid. Levinud on arvamus, et halvim, mis võib kindlustust pettes juhtuda, on see, kui kindlustus ei maksa soovitud hüvitist. Paljud ei mõtle selle peale, et petmine on kriminaalkorras karistatav kuni viieaastase vangistusega,“ lisas ta.

Kindlustusseltsid annavad kõikvõimalikud kindlustuspettused edasi politseisse. Karistusseadustiku järgi võib kelmuse eest saada reaalse karistuse, kas rahatrahvi või vangistuse.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

Lisainfo:

Triin Piibor
Turundusjuht
PZU Kindlustus
___________________________
AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaal
Pärnu mnt. 141
Tallinn 11314
E-post: triin.piibor[@]pzu.ee
Tel.: 622 4853
Veeb: www.pzu.ee

Alates 2013. aastast Eestis tegutsev PZU on üks Kesk- ja Ida-Euroopa suurimaid kindlustusgruppe

PZU on usaldusväärne kindlustusgrupp, mis tugineb 200-aasta pikkusele kogemusele. Riiklik ettevõte PZU SA (Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna) asutati 1803. aastal ning see oli esimene kindlustusselts Poolas.

PZU SA on Poola suurim kindlustusselts nii käibe, klientide arvu, müügivõrgu, töötajate kui ka partnerite arvu poolest. Teenused hõlmavad elu- ja kahjukindlustust, pensionivara haldust, investeerimisfonde ja säästmis- ja kogumistooteid.

PZU on üks Kesk- ja Ida-Euroopa suurimaid kindlustusgruppe, mis on lisaks Poolale esindatud Ukrainas, Leedus, Lätis ja Eestis.
Eesti turule sisenes ettevõte 2013. aastal ning omandas 2014. aastal RSA kindlustusgrupi varad Poolas, Lätis, Leedus ja Eestis, millega saavutas turuliidri positsiooni ka Baltikumis.

PZU on 2010. aastast börsiettevõte. 2014. aasta esimeses pooles ulatus PZU Groupi brutopreemiate maht 8,438 miljardi zlotini (2,03 miljardit eurot) ning puhakasum oli 1,72 miljardit zlotti (0,41 miljardit eurot).

Reitinguagentuur Standard & Poor’s hindab pikaajalist PZU krediidi- ja finantstugevust reitinguga A; reitingu väljavaade on stabiilne.

 

Info PZU SA kohta

Põhikirjajärgne kapital 86 352 300 Poola zlotti (umbes 21 miljonit eurot), aktsiakapital 86 352 300 Poola zlotti
Aadress: Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU SA) Jana Pawła II 24 00-133 Warszawa
Poola registrikood: 526-025-10-49
www.pzu.pl.

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.

PZU Kindlustus sisenes eesti turule 2013 aastal. Ettevõtte eesmärgiks on olla kõige suurema kliendirahuloluga kahjukindlustusselts Eesti turul, tegutsedes laia tootesortimendiga üleriigiliselt enamuses turusegmentides. Kui soovid kuuluda kiiresti areneva rahvusvahelise ettevõtte meeskonda ning oled huvitatud töötamisest kindlustusvaldkonnas, siis saada oma CV ja sooviavaldus e-kirja teel cv[@]pzu.ee. Sinu loal hoiame sinu poolt saadetud info alles, et sobiva töökoha tekkimisel saaksime sinuga ühendust võtta.  

Praktikakohad

Kui oled õpihimuline noor, kes alustamas oma tööalast karjääri ning arvad, et võiksid olla huvitatud töötamisest kindlustusvaldkonnas, tule ja pane end proovile meie müügiosakonnas – pakume sulle võimalust harjutada müügitööd ning testida enda sobivust sellel erialal. Huvi korral võta ühendust meie personaliosakonnaga aadressil cv[@]pzu.ee.

PZU Kindlustus soovib edendada liikluskultuuri ning tegeleb aktiivselt ühiskonna harimisega kahjuennetuse osas

Aastal 2013 alustasime koostööd Laste Liiklusmängukeskusega, kus 3-10 aastased lapsed saavad läbi mängulise liikluslinnaku õppida liikluses hakkama saama. Lisaks toetame ka keskuses läbiviidavaid jalgratturi lubade koolitusi.

Aastatel 2009 - 2010 viisime koostöös Maanteeametiga läbi helkuri kandmise tähtsust meelde tuletava kampaania "Saada sõbrale helkur!"