kodukindlustus
Uudised
 
kodukindlustus
Liitu meeskonnaga
 

PZU: suvel sagenevad vandalismijuhtumid, peamiselt lõhutakse klaase

PZU: suvel sagenevad vandalismijuhtumid, peamiselt lõhutakse klaase

PZU Kindlustuse (PZU) teatel levivad suve- ja sügishooajal vandalismist tingitud kindlustuskahjud, millest kõige enam esineb klaaside lõhkumisi. PZU on viimasel kolmel kuul hüvitanud vandalismist põhjustatud kahjusid era- ja äriklientide kinnisvarale 20 protsenti rohkem kui eelmisel suvel.

PZU on juunist augustini registreerinud üle 50 koduomanike ja juriidiliste isikute vara tahtliku rikkumise või hävitamise juhtumit.

PZU kahjukäsitluse osakonna juhataja Urmas Saare sõnul on suvekuudel hoogustunud aknaklaaside lõhkumine ja on hakanud esinema naabrite vara tahtlikku rikkumist.

„Augustis registreeris PZU hinnanguliselt 800-eurose kindlustusjuhtumi, kus naabripoiss sodis seina ja ukseklaasi grafitiga. Igakuiselt on nii koduomanikud kui ka ettevõtted teatanud vandalismist, kus õhupüssist on akendesse tulistatud või kiviga klaasid puruks visatud. Lisaks sissemurdmised ja nendega seotud uste ja lukkude lõhkumised,“ ütles Saar.

Vandalismist tuleks sarnaselt murdvargustega esmalt teatada politseile ja seejärel kindlustusele. PZU kodukindlustus kehtib ka siis, kui võõras lõhub koduhoovis olevat vara. Klaaspindade purunemisel või sissemurdmise käigus lõhutud lukkude asendamisel omavastutust ei rakendata.

„Ebameeldivuste vältimiseks tasub hoida heanaaberlikke suhteid. Üksteise elamistel silma peal hoidmine aitab vandaale paremini tabada. Kasu on kindlasti valvekaameratest, mis alati küll vandaale tegutsemast tagasi ei hoia, kuid võimaldavad hiljem neid tuvastada. Tähelepanelike naabrite olemasolu paneb inimesed korralikumalt käituma ja hoiab kõrvalised isikud hoovidest eemal,“ märkis Saar.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

 

Lisainfo:

Triin Piibor
Turundusjuht
PZU Kindlustus
___________________________

AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaal
Pärnu mnt. 141
Tallinn 11314
E-post: triin.piibor@pzu.ee
Tel.: 622 4853
Veeb: www.pzu.ee

Alates 2013. aastast Eestis tegutsev PZU on üks Kesk- ja Ida-Euroopa suurimaid kindlustusgruppe

PZU on usaldusväärne kindlustusgrupp, mis tugineb 200-aasta pikkusele kogemusele. Riiklik ettevõte PZU SA (Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna) asutati 1803. aastal ning see oli esimene kindlustusselts Poolas.

PZU SA on Poola suurim kindlustusselts nii käibe, klientide arvu, müügivõrgu, töötajate kui ka partnerite arvu poolest. Teenused hõlmavad elu- ja kahjukindlustust, pensionivara haldust, investeerimisfonde ja säästmis- ja kogumistooteid.

PZU on üks Kesk- ja Ida-Euroopa suurimaid kindlustusgruppe, mis on lisaks Poolale esindatud Ukrainas, Leedus, Lätis ja Eestis.
Eesti turule sisenes ettevõte 2013. aastal ning omandas 2014. aastal RSA kindlustusgrupi varad Poolas, Lätis, Leedus ja Eestis, millega saavutas turuliidri positsiooni ka Baltikumis.

PZU on 2010. aastast börsiettevõte. 2014. aasta esimeses pooles ulatus PZU Groupi brutopreemiate maht 8,438 miljardi zlotini (2,03 miljardit eurot) ning puhakasum oli 1,72 miljardit zlotti (0,41 miljardit eurot).

Reitinguagentuur Standard & Poor’s hindab pikaajalist PZU krediidi- ja finantstugevust reitinguga A; reitingu väljavaade on stabiilne.

 

Info PZU SA kohta

Põhikirjajärgne kapital 86 352 300 Poola zlotti (umbes 21 miljonit eurot), aktsiakapital 86 352 300 Poola zlotti
Aadress: Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU SA) Jana Pawła II 24 00-133 Warszawa
Poola registrikood: 526-025-10-49
www.pzu.pl.

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.

PZU Kindlustus sisenes eesti turule 2013 aastal. Ettevõtte eesmärgiks on olla kõige suurema kliendirahuloluga kahjukindlustusselts Eesti turul, tegutsedes laia tootesortimendiga üleriigiliselt enamuses turusegmentides. Kui soovid kuuluda kiiresti areneva rahvusvahelise ettevõtte meeskonda ning oled huvitatud töötamisest kindlustusvaldkonnas, siis saada oma CV ja sooviavaldus e-kirja teel cv[@]pzu.ee. Sinu loal hoiame sinu poolt saadetud info alles, et sobiva töökoha tekkimisel saaksime sinuga ühendust võtta.  

Praktikakohad

Kui oled õpihimuline noor, kes alustamas oma tööalast karjääri ning arvad, et võiksid olla huvitatud töötamisest kindlustusvaldkonnas, tule ja pane end proovile meie müügiosakonnas – pakume sulle võimalust harjutada müügitööd ning testida enda sobivust sellel erialal. Huvi korral võta ühendust meie personaliosakonnaga aadressil cv[@]pzu.ee.

PZU Kindlustus soovib edendada liikluskultuuri ning tegeleb aktiivselt ühiskonna harimisega kahjuennetuse osas

Aastal 2013 alustasime koostööd Laste Liiklusmängukeskusega, kus 3-10 aastased lapsed saavad läbi mängulise liikluslinnaku õppida liikluses hakkama saama. Lisaks toetame ka keskuses läbiviidavaid jalgratturi lubade koolitusi.

Aastatel 2009 - 2010 viisime koostöös Maanteeametiga läbi helkuri kandmise tähtsust meelde tuletava kampaania "Saada sõbrale helkur!"