PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Autojuhid vajasid reisihooajal enim autoabi tehniliste rikete ja liiklusõnnetuste tõttu

Autojuhid, kes on sõlminud lepingu PZU Kindlustusega, vajasid tänavusel reisihooajal ehk mai algusest septembri lõpuni autoabi ligi 1700 korral ehk viiendiku võrra sagedamini, kui mullu samal ajal.

Tehnilise rikke tõttu teele jäämisi tuli mai algusest kuni septembri lõpuni ette ligi 700, kusjuures kõige rohkem, üle 160 juhtumi, leidis aset augustikuus, mida võib pidada autoga reisimise hooaja tipuks. Läinud aastal tabas tehniline rike veidi enam kui 600 sõidukit ja enim ehk üle 140 oli neid maikuus, mida võib pidada autoga reisimise hooaja alguseks.

„Kõige parem ennetus tehniliste rikete tõttu poolele teele jäämise vastu on see, kui lasta auto enne pikemale reisile minekut põhjalikul üle kontrollida,“ rääkis PZU Kindlustuse sõidukikahjude grupi juht Teet Järv. „Sel viisil saab avastada auto väsima hakkavad osad enne, kui ollakse Eestist juba sadade või isegi mitme tuhande kilomeetri kaugusel ja auto järsku seisma jääb või enam ei käivitu.“

Liiklusõnnetuste arv on peaaegu kahekordistunud

Kokku 370 korral vajasid autojuhid abi seoses liiklusõnnetustega, mullu oli selliseid juhtumeid ligi poole võrra vähem ehk alla 200. „Liiklusõnnetuste arvu sedavõrd suur kasv on murettekitav, mistõttu tahaks panna kõigile autojuhtidele südamele, et alati tuleb järgida liiklusreegleid ja olla tähelepanelik, sest lõppude lõpuks soovime me kõik tervena kohale jõuda,“ toonitas Järv.

„Väike ajavõit kiiruseületamise ja selle tõttu sagedaste möödasõitude tegemise läbi ei kaalu kindlasti üles ohtu iseendale ja teistele,“ rääkis Järv. „Samuti võiks panna telefoni autosõidu ajaks kaanega suletavasse panipaika ja telefonikõnede tegemiseks kasutada alati käed-vabad-süsteemi, sest sõidu ajal telefoni näppimine on samuti sage liiklusõnnetuste põhjus,“ lisas ta.

Ainult rehvirõhu anduritele loota ei saa

Tühjenenud või purunenud rehvide tõttu vajasid PZU kliendid tänavusel reisihooajal autoabi ligi 300 korral, mullu samal ajal oli samasuguseid juhtumeid üle 270. Kõige sagedamini, ligi 80 korral, tuli rehvi tühjenemise või purunemise tõttu poolele teele jäämisi ette juulis, mis on Eesti inimestel puhkuste ja reisimise kõrgaeg. Selleks, et rehvid autoga reisil olles ebameeldivusi ei valmistaks, tuleks Järve sõnul lisaks rehvide välisele seisukorrale regulaarselt kontrollida rehvirõhku.

„Paljudel autodel on praegu olemas ka rehvirõhu jälgimise süsteem, kuid ainult sellele lootma jääda ei saa, sest paljud neist kõigi rehvide sarnast rõhulangust ei tuvasta,“ nentis Järv. „Kui rehv näib visuaalselt olevat tühjavõitu, siis on rehvirõhk juba ohtlikult madal ja enne sõidu alustamist tuleks rehvi kindlasti pumbata,“ toonitas ta ja lisas, et enne täislastis autoga sõitma minekut tuleb ka normis olevat rehvirõhku mõnevõrra tõsta.

Enam kui 200 korral vajasid PZU kliendid autoabi, sest auto ei käivitunud, ligi 60 korral anti nõu telefoni teel, ligi 30 korral läks tarvis lukuabi, kaheksal korral kinnijäämise tõttu ja kuuel korral seetõttu, et kütus sai otsa.

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.