E-poes kindlustustooted kuni 15% soodsamad!

Hea teada

 • Mida teha sõiduki müügi korral

   Sõiduki müügi korral läheb liikluskindlustuse leping automaatselt üle uuele omanikule või vastutavale kasutajale.  Üleminek toimub hetkel, kui liiklusregistris tehakse vastav kanne, ehk siis ARKis müügi vormistamise ajal. Sõiduk võib olla auto, mootorratas, buss.

   Uuele omanikule või kasutajale lähevad üle kõik lepingust tulenevad õigused ja kohustused, sh kohustus tasuda kindlustusmakse.  See ei sõltu sellest, kas eelmine kindlustusvõtja oli kindlustuskohustusega või muu isik.

   Peale müüki, kui omanik või vastutav kasutaja on liiklusregistris muutunud, siis on leping üle läinud ja eelmisel kindlustusvõtjal ei ole selle lepinguga seoses enam õigusi.

 • Käitumine kahjujuhtumi korral

   Liiklusõnnetuse korral helista meie klienditeeninduse telefonile  ning sulle antakse esmased juhised, mida ja kuidas oleks kõige parem edasi teha.

   Mõned üldised juhised:

   • Esimese asjana taga alati ohutus inimestele. Kui toimunud juhtumiga kaasnes vigastusi inimestele, siis teata juhtumist kohe päästeametile ja tegutse sealt saadud juhiste järgi.
   • Vargusest, vandalismist või röövimisest teate  esimese asjana teatada politseile ja tegutse sealt saadud juhiste järgi.
   • Jäta meelde või veel parem, märgi üles ja pildista võimalikult palju õnnetuse asjaolusid – teise osalise sõiduki reg nr, õnnetuskoha aadress, tunnistajate andmed jne.
   • Tee kõik mõistlik endast olenev, et tekkinud kahju suuremaks ei läheks – katkine aken kata kilega, liikumisvõimetu auto toimeta turvalisse kohta (remonditöökotta, parklasse, koju).
   • Teata kahjust esimesel võimalusel kindlustusele.

 • Kontaktandmete muutumine

   Kui sul on vahetunud telefoninumber, elukoha aadress või e-posti aadress, siis selle muutmiseks võta ühendust PZU klienditeeninduse numbril 622 4599 või saada e-kiri aadressile info[ät]pzu.ee

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.