PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Vargad tabatud – Autovargad on taas liikvel! Järvekülast varastati hinnaline Lexuse hübriidmaastur

Eile öösel Järvekülast varastatud Lexus saadi Lätis kätte

Eile öösel Tallinna lähedalt Järvekülast eramaja juurest varastatud luksusklassi Lexuse hübriidmaastur tabati juba loetud tunnid hiljem Lätis. Sõiduki kindlustaja PZU prognoos, mille kohaselt oli tegu organiseeritud autovaraste grupeeringuga, osutus tõeks. Nimelt tabas Latgale regiooni politsei koos Lexuse maasturiga ka autovaraste saateauto koos kolme kurjategijaga, teatas PZU.

„Peab tunnistama, et tegu on  omamoodi rekordiga. Mõne aasta tagune PZU kliendi Porsche Panamera vargus lahenes kahe päevaga,“ ütles PZU sõidukikahjude grupi juht Jaanus Tanne.

„Kindlasti kuulub siin tänu Läti mitmetele politseiasutustele ja piirivalvele, kes koostöös meie Põhja prefektuuriga aitasid niivõrd kiiresti auto leida ning vargad tabada. Kahtlemata on tegu erakordse näitega piiriülese koostöö tõhususest, sest lisaks konkreetse auto leidmisele aitas jõugu tabamine tõenäoliselt ära hoida varguste laine jätkumise,“ rõhutas Tanne.

„Autovargustega võitlemisel on esmatähtis kindlustusseltside ja politsei koostöö. Siinkohal soovime esile tuua ka suurepärast koostööd PZU Gruppi kuuluva Balta kolleegidega Lätis. PZU kindlustus püüab ühiselt politseiga võimalikult kiiresti tagastada kliendile varastatud sõiduk,“ lisas Tanne.

 

PZU Kindlustuse teatel ärandati täna öösel Järvekülast 2018. aastal toodetud hübriidmaastur Lexus NX300H. PZU hinnangul on tõenäoliselt tegu organiseeritud autovaraste grupeeringuga, sest kahtlast tegevust on täheldatud ka teistes linnaosades.

PZU Kindlustuse sõidukikahjude grupi juhi Jaanus Tanne sõnul on autovargused Eestis küllaltki harv nähtus, aga see-eest tulevad nad sageli lainetena. „Tõepoolest saab meil varastatud sõidukeid aastas üles lugeda kahe käe sõrmedel, kuid enamasti toimuvad need lainetena, mistõttu saab neid seostada organiseeritud kuritegevusega. Enamasti toimuvad vargused Tallinna, Tartu ja Pärnu ümber asuvates elamurajoonides, kus öösel on vaikuses ja pimeduses varastel mugav askeldada,“ ütles Tanne. Kuna autod liigutatakse pea alati Lätti või Leetu, siis eriti ettevaatlik tasub olla neil, kes elavad Riiga suunduva Tallinn-Pärnu-Ikla maantee läheduses.

PZU Kindlustuse andmetel on pealinna mitmetes linnaosades elanikud märganud kahtlast liikumist ning tõenäoliselt sellega ka varguseid ära hoidnud. „Ainuüksi jaanuaris on meie Läti sõsarettevõte Balta teatanud koguni kümnest autovargusest – varaste saagiks on läinud kolm BMW X5 maasturit ja üks 5-seeria sedaan, kaks Audi A4 universaali, kaks Subaru Legacyt ning Mercedese ja Peugeot minibussid,“ loetles Tanne.

Pea kõigil juhtudel on varaste saagiks langenud võtmevaba käivitussüsteemiga autod, mille varastamiseks on kurjategijad võimendanud võtme signaali. Seetõttu tasub meenutada lihtsaid nippe, mille abil oma võtmevaba käivitussüsteemiga autot kaitsta varaste saagiks langemise eest:

  • Hoia autovõti isoleerituna võimalikult kaugel akendest ja välisuksest
  • Kui valmistajatehas lubab siis võib võtit hoida ka näiteks külmkapis
  • Signaali takistab ka see kui mässida autovõti fooliumi sisse
  • Saab kasutada tühja metallist kohvi-, kommi- või küpsisekarpi
  • Müügil on ka spetsiaalsed vutlarid, mis signaali tõkestavad

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.