PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Baltimaades kasvas esimeses kvartalis kõige rohkem Eesti varakindlustusturg

Esimeses kvartalis kasvas Baltimaade varakindlustusturg aastaarvestuses 8 protsenti ning kõige suurem kasv – 10 protsenti – oli Eestis.

Mahult kõige suurem oli esimese kvartali lõpus Leedu varakindlustusturg (kvartalikäive 169 miljonit eurot), millele järgnesid Läti (118 miljonit) ja Eesti (98 miljonit).

„Eesti turul müüsid kindlustusettevõtted esimeses kvartalis kõige rohkem kaskokindlustust ning palju ei jäänud maha liikluskindlustus, mis oli jällegi kõige suurema käibega toode Leedus. See-eest Lätis oli kõige populaarsem tervisekindlustus,“ ütles PZU Kindlustuse kindlustusosakonna juhataja Elo Raitviir.

Aastaarvestuses kasvas Eestis kõige rohkem õnnetusjuhtumikindlustuse (38%)  ning vastutuskindlustuse (20%) turg, Lätis varakindlustus (19%) ning Leedus tervisekindlustus (20%). Liikluskindlustus näitas Leedus ja Lätis pisikest langust, kuid Eestis kasvas 6%.

Kindlustusettevõtete võrdluses oli PZU Baltimaades turuosalt teisel kohal, säilitades senise positsiooni.

 

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.