PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Covid-19 reisikahjud ulatuvad üle poole miljoni euro

PZU Kindlustus (PZU) maksis märtsis klientidele 3 miljonit eurot kahjuhüvitisi, mida oli ligi 16 protsenti rohkem kui eelnenud kuul. Suure hüppe tegid koroonaviiruse levikust tingitud reisikahjud ning 15 protsenti suurenes eraisikute varakahjude arv, teatas ettevõte.

PZU kahjukäsitluse juht Urmas Saar ütles, et reisikindlustuse kahjude arv sööstis üles 13. märtsist, mil kehtestati eriolukord. „Hüvitamisele minevate kahjude kogusumma on hinnanguliselt üle poole miljoni euro ja selle taga on peaaegu eranditult pandeemia levik,“ ütles Saar.

Esialgse hinnangu kohaselt ei olnud märtsi lõpuks saanud PZU klientidest Eestisse naasta ligi 20 inimest ning ettevõte tegeles nende juhtumite lahendamisega esmajärjekorras. „Praeguseks on selgunud, et see arv oli siiski suurem – kodumaale tagasipöördumise erakorralised kulud on hüvitatud 52 kliendile ja meile teadaolevalt on välisriigis karantiinis veel vähemalt 10 PZU reisikindlustuse klienti, kes ootavad kojusõidu võimalust,“ sõnas Saar.

Sõidukikahjud languses, kodukontoris veekahjud

Kuna inimesed on piirangute tõttu kodused ja ei sõideta iga päev tööle, siis sõidukindlustuse kahjud jäid varasemast väiksemaks. Näiteks liiklus- ja kaskokahjude teateid sai PZU nii märtsis kui ka esimeses kvartalis 30 protsenti vähem kui eelmise aasta samal ajal.

„Varakahjudes esines lisaks torustike ja kodumasinate veekahjudele kaugtööga seotud kahjusid. Näiteks mitmel juhul said arvutid vee- või mahlakahjustusi ning paljude purunenud esemete puhul oli mängus laste näpud,“ ütles Saar.

„Kodudes töötavad pesumasinad ja muud seadmed praegu täisvõimsusel ja seetõttu on oluline jälgida seadmete seisukorda ning tuvastada võimalikult varakult lekked ja muud puudused, mis võivad viia kindlustuskahjuni. Kodukontoris arvutiga töötades on mõistlik leida koht, kust seade alla ei kuku ning vaadata, et tööhoos kohvitassi sellele peale ei läigata,“ lisas Saar.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.