PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Dramaatiline kaader: hinnaline ekskavaator uppus turbalaukasse

Metsa- ja maaparandustööd on riskantsed ka külmemal talvel, sest vaatamata kõige krõbedamale pakasele ei pruugi pinnas olla piisavalt külmunud kandmaks rasketehnikat. Nii juhtus ka veebruari alguses, kui raske roomikekskavaator maaparandustööde käigus läbi turbapinnase vette vajus ning mahakandmisele läks.

Jaanuaris ja veebruaris Eestit tabanud pikk külmalaine andis võimaluse võtta ette metsa- ja maaparandustöid, mida soojal ja niiskel aastaajal rasketehika kaalu ja pehme pinnase tõttu oleks keeruline teostada. Siiski ei suuda ka krõbedam pakane teinekord pinnast piisavalt läbi külmutada, mistõttu antud juhul vajuski hinnaline Komatsu roomikekskavaator tööde käigus läbi pehme turba sohu.

Ekskavaatori kindlustanud PZU Kindlustuse sõidukikahjude kahjukäsitluse grupi juhi Teet Järve sõnul tuleb sarnaseid juhtumeid suurtehnikaga ette pea iga aasta. „Tõsi, tänavuse külma ja kuiva talve tõttu laekus vähemalt PZU-le võrreldes varasemate aastatega selliseid juhtumeid pisut vähem. Küll aga on selliste õnnetuste puhul kahjusummad alati märkimisväärsed, sest selline tehnika on ülimalt kallis nii uuena kui ka järelturul,“ kinnitas Järv.

Masinat enam käivitada ei õnnestunud ning kui see lõpuks ilmade soojenedes kätte saadi, olid kahjustused nõnda ulatuslikud, et ekskavaatori taastamine ei olnud enam mõistlik. Ekskavaatori juhtumieelseks turuväärtuseks hindas PZU Kindlustus 70 tuhat eurot, mis kahjukannatajale ka täies ulatuses hüvitati.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.