PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Eesti pere suvine väljasõit – laulud, mängud ja arenguvestlused abikaasaga

Suvi toob endaga ikka pikemaid väljasõite pereringis – minnakse maakoju, nädalalõpuks linnast välja puhkama, mõnele suveüritusele või külastatakse vanavanemaid. Kuidas aga sisustada pikem autosõit perega nõnda, et see oleks talutav nii lastele kui ka nende vanematele?

PZU Kindlustus viis oma Facebooki kodulehel läbi küsitluse, milles uuriti, kuidas Eesti pered pikematel autosõitudel oma aega sisustavad ning meelt lahutavad nii, et pikem väljasõit kõigile hoopis kurnavaks ei osutuks. Küsitlusest selgus, et kõige levinum ajaviide autosõidul on lastega või lastele laulmine ning muusika kuulamine, mitmed vastajad soovitasid ka muinasjuttude kuulamist. Populaarsuselt teine meelelahutus oli ootuspäraselt nutiseadmete kasutamine ning paljude jaoks aitavad pikema sõidu mööda saata ka ohjeldamatu söömine ja erinevate sõnamängude mängimine.

Küsitlusele vastajad jagasid kommentaariumis ka huvitavaid nippe ja mänge, millega autosõidud  huvitavamaks teha. Näiteks vanemate lastega tulevad appi sõnamängud, väiksemate puhul saab mängida autode kogumist – mitut punast, musta või rohelist autot sa teekonna jooksul märkad? Välja pakuti ka keerulisemaid mänge, näiteks vastutulevate autode numbrimärkide numbrite kokku liitmine või nendel olevatest tähtedest sõnade tuletamine.

Kui suuremate lastega saab autosõidule kuluvat aega kasutada maailma asjade ja elu-olu arendamiseks siis väiksematele tuleb vanematel tihti peale laulda. Mõned vastanud rõhutasid, et nende peres põhimõtteliselt ei näpita autos nutiseadmeid vaid pigem kasutatakse väärtuslikku aega perekeskis elu-olu arutamiseks, unistamiseks ning aknast looduse imetlemiseks. Väiksemate laste vanemad planeerivad kõigi heaolu huvides oma sõidud nii, et need langeks kokku noore ilmakodaniku lõunauinakuga.

On ka üksikuid õnnelikke lapsevanemaid, kelle võsukesed uinuvad juba mootori käivitamisel. Sellisel juhul soovitab üks nutikas pereema kasutada aega hoopis mehega arenguvestluse pidamiseks. Ühe pooleteist aastase plikatirtsu ema soovitab võtta lapsel enne sõitu saapad ja sokid jalast ning anda talle kõrsikud – niis saab laps varbaid liigutada ning ajaviiteks sinna kõrsikuid vahele laduda.

 

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.