PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Elektroonilise võtmega autode varguseoht püsib

Eelmisel nädalal tabas politsei organiseeritud autovargustes kahtlustatava Leedu kodaniku. Sellest hoolimata tuleks oma auto turvalisusele jätkuvalt pöörata täiendavat tähelepanu, kuna sõidukivargused kahjuks jätkuvad. Eriti oluline on valvsus sõidukite puhul, mida saab käivitada võtmeta, teatas PZU Kindlustus.

Sellest tulenevalt annab kindlustusettevõte mõned soovitused, kuidas tagada oma auto turvalisus.

Võtmeid tuleks hoida akendest ja välisustest kaugemal isoleerides võtmete signaali
Kõige lihtsamini saab elektrooniliselt käivituvat autot kaitsta varguse eest, kui hoida võtmeid isoleerituna võimalikult kaugel akendest ja välisustest.
Kui valmistajatehas lubab, siis võib hoida võtmeid näiteks külmkapis, mille metallist kihtidest ei suuda tekitatav signaal läbi minna. Kui tehase piirangud ei võimalda võtmeid külmkappi panna, võib need mässida ka fooliumi sisse, mis samuti summutab elektroonilise signaali. Veel on hea mõte investeerida nn Faraday puuri põhimõttel toimivasse kotti, mis isoleerib võtmetest tuleva signaali või tühja metallist kohvipurki. Nii talitades on kurjategijatel raskem võtmetest tulevat signaali kätte saada ning auto elektroonikat petta.

Võimalusel parkida sõiduk valvatud või hästi valgustatud kohta
Auto hoidmine valgustatud kohas raskendab kurjategijate tegevust, kuna teeb nad paremini nähtavaks. Vahelejäämise risk on suurem ning liigutakse pigem edasi kergemat sihtmärki otsima. Varguse riski vähendab auto parkimine valvekaamera vaatevälja.
Väravapulti on soovitatav mitte hoida sõidukis.

Täiendavate turvasüsteemide paigaldamine
Hinnalisemate sõidukite puhul tuleks mõelda täiendavate turvasüsteemide paigaldamisele, et auto varastamine võimalikult keeruliseks teha. Kindlasti on kasu ka täiendava GPSi paigaldamisest, et varguse puhul oleks võimalik auto asukohta jälgida.

Igasugusest kahtlasest tegevustest tuleb politseile teada anda
Oluline roll on valvsusel ja tähelepanelikkusel. Eriti tähtis on politseile teada anda öistest kahtlaste sõidukite ja inimeste liikumistest.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.