PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Eriolukorras esines kodudes vähem veeavariisid

Kuna eriolukorra tõttu olid inimesed kevadel rohkem kodus, siis kodukindlustuses väljendus see väiksemates veekahjudes. Päris mitmel juhul märkasid inimesed veeavariid koheselt, hoides nii ära suurema kahju tekkimise, teatas PZU Kindlustus (PZU).
Jaanuarist aprillini registreeris PZU 16% vähem veekahjusid kui 2018. aasta samal perioodil ning 12% vähem kui mullu. „Veekahjusid oli sooja talve tõttu vähem juba veebruaris, kuna ära jäid tavapärased torude külmumised ja lõhkemised. Märtsis ja eriti aprillis piiras veekahjusid inimeste kodusolek, mis päästis nii mõnegi juhtumi puhul suurest kahjust,“ ütles PZU varakahjude osakonna juhtaja Urmas Saar.
Mõned näited kahjudest:
  • Kanalisatsioon ummistus, mistõttu korteris voolas vesi üle köögivalamu ääre. Klient oli kodus ja asus kohe päästma ja kuivatama. Suleti vesi, et naabrid rohkem vett ei tarbiks ja kahju suureneda ei saaks. Kahjud piirdusid köögipõrandaga, mille vahetus läks maksma üle 1100 euro.
  • Tallinnas purunes ülemises korteris radiaator ja kuna alumine naaber oli kodus, siis asus ta kohe tagajärgi likvideerima ning teavitas lekkest ühistut. Siiski ulatus selle korteri kindlustuskahju üle 3100 euro ning lisaks said kahjustada kaks korterit.
  • Valgas purunes korteris veetoru, mille tagajärjel sai kannatada alumise naabri korter. Kuna kahju põhjustaja oli kodukontoris, siis asus ta kohe vett kokku korjama ning omakorteris olid kahjustused  minimaalsed. Alumise naabri kahjud ulatusid ligi 3900 euroni.
  • Narva-Jõesuus märkas kodus olnud korteriomanik, et laest tuleb vett ning ta teatas kohe ühistule, kes reageeris kiiresti ja suurem kahju suudeti ära hoida.
Lisatud fotol: ummistunud kanalisatsiooni tõttu voolas vesi üle valamuääre ning tekitas üle 1110-eurose kahju (allikas: PZU).

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.