PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Heitlik talveilm paneb plekid kolisema

Aasta alguses suurendas muutlik temperatuur ning lume- ja vihmasaju vaheldumine märgatavalt liikluskindlustuse kahjusid, näitab PZU Kindlustuse statistika.

„Jaanuaris registreeris PZU 1077 ning veebruaris 1057 liikluskindlustuse kahju, kui tavaliselt on neid ühes kuus 750 ringis. Põhjuseks oli väga heitlik ilm: kui mõnel hommikul tuli auto aknaid jääst puhtaks kraapida, siis õhtuks oli käes kas jäide või lausa vihm. Palju väiksemaid kokkupõrkeid ja plekimõlkimisi toimus nii libedatel kõrvalteedel kui ka lumerohkuse tõttu ahenenud linnatänavatel,“ ütles PZU sõidukikahjude juht Jaanus Tanne.

Plekimõlkimisi tõi kaasa ka nädala alguse suur lumesadu – hetkeks on kahjuteateid PZU-le laekunud 30 ringis ning sellele on oodata lisa.

„Kevadisi teeolusid lähiajal ei paista ning rehvivahetusega tasub oodata,“ rõhutas Tanne.

 

Lisatud fotod sõidukikindlustuse kahjujuhtumitest: veoauto puhul oli tegu kaskojuhtumiga, mille hüvitis ulatus 62 000 euroni. Sõiduautod panid küljed kokku pealtnäha turvalisel õuealal (fotod: PZU).

 

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.