PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Ilmade külmenedes kasvab nõudlus autode käivitusabi järele

Aeg on sõidukid talveks ette valmistada

Sügise edenedes ja temperatuuride langedes kasvab nõudlus autode käivitusabi järele, näitavad PZU Kindlustuse andmed. See on igasügisene nähtus, mis tuletab meelde, et praegu on aeg sõidukid talveks valmis seada.

„Suvel veatult töötanud aku võib külma ilmaga hakata trikke tegema, kuna madalam temperatuur vähendab oluliselt aku mahutavust. Külmaga tekib käivitamisel probleeme peamiselt liiga lühikeste linnasiseste sõitude tõttu, mille jooksul generaator ei jõua akusse tagasi laadida sama voolu, mis sõiduki käivitamiseks kulus. Selle vastu aitab mõni pikem sõit, et aku saaks korralikult laetud või siis aku väljavahetamine, kui selle „parim enne“ on kätte jõudnud,“ ütles PZU Kindlustuse sõidukikahjude grupi juhi Jaanus Tanne.

Tanne sõnul tasub akule teha remondiettevõttes koormustest, mis näitab ära aku eluea ning et kas talvel võib akuga probleeme tekkida või mitte. „Diiselmootoriga sõidukitel tuleks kontrollida eelsüüteküünlaid, sest nende mittetoimimine võib auto käivitamist raskendada. Samuti tuleb diiselmootoritega sõidukitel üle minna talvisele kütusele, et pakasega ei tekiks käivitamisel probleeme,“ lisas Tanne.

Kuidas sõiduk talveks valmis seada

  • Tehke rehvivahetus õigeaegselt: suverehvide haardevõime väheneb juba nullilähedaste soojakraadide puhul. Teedele langenud lehed, sademed ja tugev tuul võivad eriti kulunud suverehvidega sõitmise teha ohtlikuks. Lamellrehvidega võib sõita aastaringselt ning naastrehve võib Eestis kasutada 15. oktoobrist.
  • Kontrollige üle tulede seisukord ning hoidke autos ühte sõidutulede tagavarapirni. Tasub ka meeles pidada, et liiklusseaduse kohaselt võivad eesmised udutuled põleda sõidu ajal koos esituledega vaid udust või sajust põhjustatud halva nähtavuse korral -selleks, et teised liiklejad näeksid sõidukit.
  • Hoidke auto aknaklaasid puhtad, kontrollige, et kojamehed töötavad korralikult ning paagis on talvine klaasipesuvedelik – eriti pimedal ajal on nähtavus oluline. Lumine auto tuleb enne sõitu puhastada – eriti hoolikalt tuleb puhastada esi- ja tagaklaas, küljeaknad ja peeglid. Autos peab olema korralik lumekraabits ja –hari.
  • Auto aku peab olema töökorras, lukud õlitatud ja uste tihendid külmumisvastase ainega kaetud.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.