PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Kahju tekitanud toode võib viia tootja äri põhja

Kes kvalifitseerub tootjaks, millised riskid kaasnevad tootjavastutusega ning kuidas neid maandada, on fookuses värskes Äripäeva raadio sisuturundussaates.

Tootjavastutus on riskivastutus ehk sõltumata sellest, kas tootja on otseselt süüdi selles, et vigane toode tekitas kahju või mitte – ta vastutab ikkagi. Oluline on teada, et lisaks toote valmistajale on tootjaga võrdustatud ka toitlustusteenuse osutajad, maaletoojad, tooraine müüjad ja kõik, kes tootel oma nime presenteerivad.

Olenevalt vigase toote tõttu tekkinud kahju ulatusest võib kindlustuse olemasolu määrata selle, kas ettevõte üldse suudab jätkata tegevusega või mitte.

PZU Kindlustuse vastutuskindlustuse valdkonnajuht Argo Argel toob saates näiteid kahjudest ning viitab ka kasulikule andmebaasile nimega Rapex, kuhu lisatakse tagasikutsumisele kuuluvate toodete nimekiri.

Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Kuula saadet siit:
Äripäeva veebis: https://www.aripaev.ee/saated/2022/05/02/kahju-tekitanud-toode-voib-viia-tootja-ari-pohja
Äripäeva podcasti keskkonnas: https://www.aripaev.ee/raadio/episood/kahju-tekitanud-toode-voib-viia-tootja-ari-pohja
SoundCloudis: https://soundcloud.com/aripaeva-raadio/020522-sisuturundussaade-kahju-tekitanud-toode-voib-viia-tootja-ari-pohja

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.