PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Kiirustav toidukuller rikkus jalgrattaga miljööväärtusliku ukse

Viimastel kuudel veedavad inimesed taas rohkem aega kodudes, mistõttu laekub ka kindlustusfirmadele sageli omapäraseid kahjujuhtumeid. Olgu tegu laste poolt robotmuruniidukile tehtud välipesu, koduste remonditööde või kasvõi toidukulleri hooletusest rikutud välisuksega, on iga juhtum omamoodi õppetunniks õnnetustest, mida oleks olnud võimalik vältida.

PZU kahjukäsitluse osakonna juhataja Jaanus Tanne sõnul pole kindlustusjuhtumite arv viimaste kuude jooksul võrreldes aastatagusega märkimisväärselt muutunud. Küll aga esineb suuremate õnnetusjuhtumite, nagu näiteks tulekahju või veeavarii, kõrval sageli ka kentsakaid juhtumeid, millest oleks ilmselt kõigil midagi õppida.

Igasugune uus koduelektroonika ning masinabiliste kasutamine eeldab nende tundmaõppimist, kuid sealjuures tuleks ka lastele selgitada, kuidas elektroonika ja masinatega ümber käia ja neid hooldada. Näiteks ühel juhul sai robotmuruniidukile saatuslikuks laste headest kavatsustest kantud pesuaktsioon aiavoolikuga. Kuigi muidu vihmakindel, sattus voolikust tulnud vesi mururobotisse ning kahjustas masina elektroonikat. Õnneks antud juhul piisas remondist ning masinat polnud tarvis välja vahetada.

„Juba alates koroonapandeemia ja piirangute algusest oleme täheldanud, et rohkem kodus viibides võtavad inimesed ette seni edasilükatud remonditöid või kodukaunistamist. Paratamatult kaasneb ka nendega õnnetusi, kus inimene ise ei pruugigi süüdi olla,“ ütles Tanne. PZU-le laekus novembri lõpus näiteks kahjujuhtum, kus remondiga alustanud korteriomanik valas põrandat, kuid kahetsusväärsel kombel voolas segu ka alumise naabri vannituppa. Kuigi suurem segadus oli likvideeritav, jättis segu siiski püsivad niiskuskahjustused alumise naabri lakke, mille kindlustus aitas remonti teinud korteriomanikul naabrile hüvitada.

Pandeemiatingimustes on populaarsust kogunud erinevad kullerteenused ning üha enam kohtame majade vahel ning trepikodades näljaste klientide juurde ruttavaid toidukullereid. Kiirustamise käigus võib aga ettevaatamatusest juhtuda õnnetusi ja nii juhtus ka koduomanikuga, kes ühel õhtupoolikul kuulis valju pauku vastu välisust. Kontrollima minnes selgus, et toidukulleri ratas oli kukkunud vastu ust ning tekitanud puidu- ja värvikahjustusi. Et tegu oli miljööväärtusliku restaureeritud uksega, oli ka kahju rahaline väärtus arvestatav.

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.