PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Hea teada – õnnetusjuhtumikindlustus

Siit leheküljelt leiad infot erinvate toimingute ja teemade kohta, mis on seotud õnnetusjuhtumikindlustusega.
Lisaks on välja toodud erinevad juhised, kuidas kahjujuhtumi korral käituda ning kuhu pöörduda.

 • Kontaktandmete muutumine

   Kui sul on vahetunud telefoninumber, elukoha aadress või e-posti aadress, siis saad seda lihtsalt ja mugavalt muuta meie iseteeninduses.

 • Kuidas saan kahjujuhtumist teatada?

   Kahjujuhtumi korral täida avaldus siin.

 • Kuidas ma tõendan, et mul juhtus õnnetus?

   Tervisekahjustus tuleb vahetult pärast õnnetusjuhtumi toimumist registreerida, kutsudes vajadusel sündmuskohale kiirabi või pöördudes ise erakorralise meditsiini vastuvõttu. Kergemate juhtude puhul, mil erakorralise meditsiini osakonda pöördumine ei ole tingimata vajalik, helista koheselt perearstile, et toimunu fikseerida.

 • Millised dokumendid pean hüvitise saamiseks esitama?

   Hüvitise taotlemiseks pead esitama haigusloo väljavõtte/meditsiinilise tõendi, millega on tuvastatav tervisekahjustuse ulatus ja iseloom ning edasine ravi. Haigusloo dokumendid saad reeglina mugavalt alla laadida siin. Kui see ei ole võimalik, küsi õnnetusjuhtumit puudutavaid meditsiinilisi dokumente oma perearstilt.

 • Kuidas taotleda õnnetusjuhtumikindlustuse päevaraha?

   Kui soovid taotleda päevaraha hüvitist, tuleb sul lisaks haigusloo dokumentidele esitada ka info töövõimetuslehel viibimise kohta. Esimese hüvitise saame arvestada siis, kui arst on esmase töövõimetuslehe lõpetanud. Töövõimetuslehe andmed saad alla laadida siin.

   Lisaks pead esitama tõendi oma sissetulekute kohta. Selleks sobib Maksu- ja Tolliameti väljatrükk sotsiaalmaksuga maksustatava tulu kohta viimasel 6 kuul enne toimunud õnnetusjuhtumit. Näiteks kui õnnetus on toimunud 15.08.2020, tuleb esitada tõend perioodi 01.02.2020–31.07.2020 kohta. Tulu andmed saad alla laadida Maksu- ja Tolliameti iseteeninduse portaalist siin.

 • Kuidas taotleda ravikulude hüvitamist?

   Ravikulude hüvitise taotlemiseks lisa haigusloo dokumentidele ja kuludokumentidele ka info näidustatud ravi ja abivahendite kohta. Tõendiks sobivad erialaarsti või perearsti poolt väljastatud saatekirjad, raviplaanid või muus formaadis tõendid.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.