PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Kodukindlustuse kahjudes domineerivad veeavariid

Eelmisel aastal registreeris  PZU Kindlustus ligi 6000 kodukindlustuse kahju ning hüvitiste kogusumma kasvas aastaga 16 protsenti, 3,8 miljoni euroni. Peavalu valmistavad klientidele sagedased veeavariid, mis tekitavad varalist kahju nii endale kui ka naabritele, teatas PZU.

Kõige suurema kodukindlustuse kahjukulu tekitasidki veeavariid, mille hüvitamiseks kulus PZU-l 2018. aastal ligi miljon eurot. PZU varakahjude grupi juhi Marge Habakuke sõnul tekitavad palju probleeme veetorustikud ja teised kommunikatsioonid, mis andsid eelmisel aastal kahjukäsitlejatele palju tööd.

„Kõige sagedasem juhtum on veetoru purunemine korterelamus, mille tõttu saavad tavaliselt kannatada mitu korterit korraga. Isegi, kui sinu korteris on kõik torud heas seisukorras, ei anna see garantiid, et vesi ei võiks üllatada ülemise naabri korterist,“ ütles Habakukk.

Põlengute tagajärjel tekkinud kahjusid oli arvuliselt vähem, kuid keskmised kahjusummad olid tunduvalt kõrgemad. Habakukk ütles, et kõige rohkem põhjustavad põlenguid elektriseadmed ja –süsteemid ning teisel kohal on hooletus ja tulekollete vead.

Tema sõnul on tõusuteel ka vastutuskindlustuse juhtumite arv. „Ka seal on kõige sagedasem kahju selline, kus vesi rikub näiteks kortermajas alumise naabri eluaset või vara. Kahjukannatajal on täielik õigus nõuda hüvitist, mille kindlustuse puudumisel peab põhjustaja maksma oma taskust,“ ütles Habakukk.

 

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.