PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Kodukindlustuse pealt säästmine võib teha karuteene

Kindlasti on kohti, kust enne kokku hoida kui kindlustuslepingu pealt, leiab kindlustusseltsi PZU tootejuht Kristo Õunapuu saates “Eramaja ehitus”. Kui maja kindlustada kas või põhiriskide vastu ilma koduse vara kaitseta, ei jääda õnnetuse korral peavarjuta.

Mis veel võib valusalt kätte maksta, on koduse vara väärtuse hindamine oluliselt madalamaks, kui see tegelikult väärt on, märgib Õunapuu kodukindlustusele keskenduvas saates. See tähendab, et kui tõesti peaks midagi juhtuma, siis hüvitise eest saab korvata vaid osa kahjudest, ülejäänu jääb enda kanda.

“Kui me suurendame kindlustussummat poole võrra, siis kindlustusmakse ei suurene poole võrra, vaid 10-15%,” selgitab Õunapuu ja lisab, et seda tasub meeles pidada, kui summat paika pannakse.

Millised on veel nüansid, mis inimestel tihti kodukindlustuse puhul tähelepanuta jäävad, saab lähemalt kuulata saatest. Juttu tuleb ka kindlustuskaitse liikidest ja riskidest, mida tasub maandada. Kristo Õunapuu jagab soovitusi ja toob näiteid tekkinud kahjudest. Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Kuula saadet Äripäeva veebist.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.