PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Kodukindlustusest on abi ka reisil olles

Puhkuste hooajal viibivad paljud inimesed kodust eemal, kuid ka siis on kaasas mitmed isiklikud asjad, nagu mobiiltelefon, sülearvuti või spordivarustus. Vastupidiselt levinud arvamusele laieneb kodukindlustuse kaitse ka kaasas olevatele esemetele, piiratud on üksnes hüvitatava kahju suurus.

PZU Kindlustuse varakahjude grupi juht Marge Habakukk toob mõned näited juhtumitest, kus reisil olevale inimesele oli abiks kodukindlustus. „Näiteks juhtus kliendil õnnetus, ta kukkus jalgrattaga ja katki läksid nii tema mobiiltelefon, prillid, kui ka käekell,“ rääkis ta. „Teisel juhul ajas USA-s viibiva pere laps kogemata arvuti peale ümber veeklaasi, lisaks on juhtunud, et kliendi mobiiltelefon kukkus Maltal viibides ujumisbasseini,“ lisas Habakukk. „Kõigil nendel puhkudel sai kahju hüvitatud tänu sellele, et kliendil oli kodukindlustuse leping.“

Sarnaselt kodule hüvitatakse kodukindlustuse kaudu kahju siis, kui tegemist on murdvargusega, aga ka siis, kui inimene langeb röövimise ohvriks. Kindlustuskaitse alla lähevad süle- ja tahvelarvutid, mobiiltelefonid, kaasaskantav audio-, video- ja fototehnika, riided ja jalanõud, kotid ja kohvrid, ehted, prillid, käekellad, jalgrattad, lapsevankrid, spordivarustus, kergliikurid, kalastustarbed ja puuetega inimeste tehnilised abivahendid.

Murdvarguse puhul ei hüvitata kahju, kui kaasas olev kodune vara oli jäetud mootorsõidukisse nähtavale kohale. „Pargitud autos tuleb kõik esemed paigutada kas pakiruumi või salongis olevatesse panipaikadesse, et nähtavale ei jääks mitte midagi, mis võiks varast ahvatleda,“ toonitas Habakukk. „Autoakna purustamine ja salongis nähtaval kohal olevate asjade vargus võtavad aega vaid hetke,“ lisas ta.

Kodukindlustuse lepingu sõlminud PZU Kindlustuse kliendi kaasaskantav kodune vara on kindlustatud kuni 3000 euro ulatuses ja see kehtib kogu maailmas. Reisile minnes ei maksa siiski ainult kodukindlustusele lootma jääda, sest reisikindlustus aitab kõikide reisil ette tulla võivate ootamatute olukordade puhul, olgu selleks siis reisitõrge või ka ootamatult tekkinud terviserike.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.