PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Korstnapühkija tasub kutsuda juba suvel, et sügisel järjekorda vältida

Ehkki suur suvi on alles ukse ees ja uue kütteperioodini aega mitu kuud, tasub justnimelt praegu kutsuda koju korstnapühkija, sest sedasi on küttekolded juba aegsasti korras ega pea ka sügise saabudes järjekorras ootama.

PZU Kindlustuse varakahjude grupi juhi Marge Habakuke sõnul tuleb kõiki küttesüsteeme kontrollida ja hooldada vastavalt vajadusele, aga mitte harvemini kui kord aastas. „Ahjuküttega eramaja küttesüsteemi tohib majaomanik puhastada ise, aga vähemalt kord viie aasta jooksul peab seda tegema kutseline korstnapühkija, kes sisestab akti tehtud tööde kohta ka küttesüsteemide portaali,“ märkis ta.

Korrapärast hooldust nõuavad kõik kütteseadmed ahjudest-pliitidest kuni soojuspumpadeni välja. „Ahjukütte puhul on inimeste teadlikkus küttesüsteemi hoolduse vajadusest üsna hea, kuid näiteks õhksoojuspumpade puhul kipuvad omanikud hoolduse sageli ära unustama,“ nentis Habakukk. „Seetõttu on õhksoojuspumpade rikked ja nendest tingitud kahjujuhtumid paraku üsna sagedased.“

Päästeameti statistika kohaselt sai rikkest kütteseadmes mullu alguse 28 hoonetulekahju ja tänavu on selliseid põlenguid olnud juba 19. Kütteseadme kasutamise käigus tekkinud tulekahjudes hukkus möödunud aastal neli ja on tänavu hukkunud üks inimene.

 

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.