PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Kuivusega kasvab tuleoht ka koduaias

Kuivus ei suurenda tuleohtu mitte ainult metsades, vaid ka kodudes ning igasuguse lahtise tulega tuleks praegusel ajal ümber käia äärmiselt ettevaatlikult, teatas PZU Kindlustus (PZU).

 „Päästeameti välja kuulutatud suure tuleohuga aega tuleb võtta väga tõsiselt. Praegu on metsades keelatud suitsetamine, grillseadme kasutamine ja lõkke tegemine – isegi selleks ettenähtud kohas! Samamoodi tuleb suure kuivusega ettevaatlik olla oma koduaias ning, kui vähegi võimalik, vältida lahtise tule kasutamist,“ hoiatab PZU varakahjude juht Marge Habakukk.

PZU koostas rea soovitusi, kuidas ennast ja oma vara kuival ajal tuleõnnetuse eest kaitsta.

  • Grill paigutada hoonetest (ka naabri omadest) võimalikult kaugele ning olla grillimise ajal pidevalt selle juures. Igaks juhuks võiks olla käeulatuses täidetud veeämber. Grilli võib panna tagasi kuuri alles pärast süte kustumist ning grilli jahtumist.
  • Kindlasti ei tasu koduaias teha praegu lõket või põletada prahti, kuna nii sädemed kui ka tuli võivad kanduda ümbritsevale kuivale murule.
  • Kuuma tuhka ja sütt ei tohi panna plastikämbrisse ning komposteerida võib neid alles pärast jahtumist.
  • Ehitustööde käigus juhtub tuleõnnetusi aastaringselt ning eriti ettevaatlik tuleb olla lahtise tuletöödega (näiteks bituumenkatuse paigaldamisel). Tuletööde hulka kuulub ka ketaslõikuriga metalli lõikamine, mida ei tohi kindlasti teha tuleohtlikes kohtades. Ketaslõikuri asemel võiks kasutada tiigersaagi.
  • Järelevalveta ei tohi jätta küünlaid ja ka õues kasutamiseks mõeldud sääsetõrjeviirukit. On teada juhtum, kus sääsetõrjeviiruk süütas laua ning vaid õigeaegne reageerimine päästis suuremast kahjust.
  • Nagu märkis Päästeamet, tuleks võimalusel vältida mootorsõidukiga looduses sõitmist, auto tuleks parkida mittesüttivale pinnasele ja mitte sõita ATV-ga turbasel pinnal. Auto väljalaskesüsteem võib kuiva looduse süüdata ja ATV-ga turbapinnal sõites võib koguneda turbamulla tolm sõiduki summutile ning selle kuumenedes ja tagasi maapinnale kukkudes võib puhkeda tulekahju.

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.