PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Kurvi lõiganud Subaru tegi veoki ees poolekilomeetrise „vastlaliu“

Kadaka tee ja Mustamäe tee ristmikul vasakpöörde sooritamine lõppes ühe Subaru omaniku jaoks pea 500 meetrise priiküüdiga, sest peegleid jälginud veokijuht lihtsalt ei märganud veoki ette risti maandunud väikeautot ning jätkas sõitu veel mõnisada meetrit.

PZU sõidukikahjude grupi juhi Jaanus Tanne sõnul jäigi veidras juhtumis süüdlaseks Subaru juht, kes pöörde sooritamisel lõikas kurvi. „Subaru juhi manöövri tulemusena müksas veoauto parempoolse nurgaga Subarut ning viimane maandus ristipidi veoauto ees, allpool veokijuhi vaatevälja. Kuna tee oli vihmast libe siis jätkaski veoauto sõitu, Subaru risti ees, veel mõnisada meetrit. Lõpuks hakkas veokijuht tavapäratute sõiduomaduste tõttu kahtlustama mootoririket ning peatus,“ selgitas Tanne.

Kentsakavõitu õnnetus piirdus mõlema juhi jaoks siiski ehmatusega ning keegi viga ei saanud. Küll aga läheb Subaru taastamine PZU hinnangul maksma umbes 4000 eurot ning veoauto remondihind peaks jääma 2000 euro kanti.

„Ilm on jätkuvalt heitlik ning vihma- ja lörtshood vahelduvad üha eredama päiksepaistega. Kindlasti soovitaksin juhtidel aegsasti üle vaadata nii kojamehed kui ka esiklaasid, et neis poleks täkkeid. Talvega on paljudes kohtades ka teemärgistus kulunud, mistõttu peavad autojuhid olema tähelepanelikud,“ ütles Tanne.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.