PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Küsitlus: lamellrehve eelistab enamus autojuhtidest

PZU Kindlustuse poolt sotsiaalmeedias korraldatud iga-aastane küsitlus tõi tänavu üllatusliku tulemuse: vastanud autojuhtidest eelistab ligikaudu kaks kolmandikku lamellrehve ning kolmandiku valik langeb naastude kasuks, juhul kui talverehvid vajavad väljavahetamist. Selgelt joonistub välja, et lamelli eelistavad põhiliselt linnas sõitjad.

Küsitluse varasemad tulemused on olnud vastupidised: eelmisel aastal märkis veidi üle 70 protsendi osalenutest, et eelistab naastrehve ning ligi 30 protsenti pooldas lamelle. Siiski on aastate jooksul naastrehvide populaarsus vähenenud, kuna veel 2016. aastal pooldas neid ligi 80 protsenti vastajatest, teatas PZU.

PZU Kindlustuse sõidukikahjude grupi juhi Jaanus Tanne sõnul on lamellrehvide populaarsuse kasvu taga mitu asjaolu. „Eelmise aasta lumeta ja soe talv näitas, et eriti linnas sõites ei tekkinud naastrehvide järele suurt vajadust. Lamellid on kindlasti ka keskkonnasõbralikumad, kuna ei lõhu asfalti ning ei paiska õhku kahjulikke peenosakesi. Lisaks muutuvad lamellide sõiduomadused iga aastaga üha paremaks,“ ütles Tanne.

Tanne sõnul teedel-tänavatel avanev pilt ei kinnita veel, et lamellidega sõidukeid oleks liikluses rohkem, seda eriti maal. „Paljud küsitluses osalenud möönsid, et naastud on maal elades ainumõeldav valik, kuna muidu ei pääse liikuma. Eriti selgelt tuleb see välja kiilasjää puhul, kus naastude pidamine on parem,“ lisas Tanne.

Jäistes oludes võib lamellrehvide pidurdusteekond venida halvimal juhul pea poole pikemaks kui naastrehvide puhul. Linnas sõites on lamellrehvid parem valik, sest nende pidurdusteekond on kuival asfaldil lühem kui naastrehvidel.

Vastajad lisasid küsitlusele järgmisi kommentaare:

 • Ega vahet ei ole, tänapäeval lamellid juba päris hääd
 • Lamellid on hääd ja loodussõbralikumad 🙂
 • Eelistan lamelle, sest viimased aastad pole enam seda õiget talve olnud
 • See talv prooviks esimest korda lamellrehvidega sõidu ära
 • Kui talv on selline, nagu oli möödunud talv, siis eelistan lamelle.
 • Lamellrehvid, linnaoludes väga head ja kus vanasti naelrehve oli – üks suverehv oli aasta ringi all
 • Tegelikult ei ole eelistust. Kui mõistus peas ja sõita oskad, saad alati hakkama
 • Mõlemad on head, oleneb teeoludest ja sõidustiilist
 • Naastrehvid enda autol, aga ka lamellid sobiksid meie „talve“ hästi
 • Mulle meeldivad talvel siiski naastrehvid, aga kuna peres ka teine auto, sobivad sinna väga hästi ka lamellid
 • Naaste, sest muidu ei saa kodust välja, kui peaks lund tulema
 • Naastrehvid ikka. Maal elades ei saa isegi teiste peale mõelda
 • Naastrehvid, kuna maale teehooldus jõuab hiljem, kui vaja liikuma minna

PZU Facebooki lehel toimunud küsitluses märkis oma eelistuse ligi 5000 inimest, kelle kommentaaridega saab tutvuda siin:

https://www.facebook.com/PZUKindlustus/photos/a.1591810121040719/2823685937853125/

Talverehvid on Eestis kohustuslikud 1. detsembrist, kuid enne ilmade külmenemist on mõistlik rehvivahetus ära teha. Eestis on talverehvide nõutud minimaalne mustrisügavus kesksoonest mõõdetuna 3 mm ja soovituslik 4–5 mm ning kasutada võib nii lamell- kui ka naastrehve. Suure pakasega tasub uuesti kontrollida ka rehvirõhku.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.