PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Küsitlus: lapse turvatooli eelistatud asukoht on kõrvalistuja selja taga

Lapse turvatooli eelistatud koht on autos kõrvalistuja selja taga, näitab varakindlustusettevõtte PZU korraldatud küsitlus. Nii arvas ligi 50 protsenti PZU Facebooki lehel vastanutest. Veidi alla 5 protsendi märkis, et nad kinnitavad turvatooli auto tagaistme keskmisele kohale, teatas PZU.

Vastanutest ligi kolmandik eelistab juhi selja taga olevat istekohta ning esiistmele paigaldab turvatooli vaid 15 protsenti vastanutest. Küsitluses osales kokku ligi 4500 inimest.

Põhjenduseks tõid vastajad näiteks seda, et „meie kasutame juhi taga olevat kohta, mis on justkui ohutum, kuna õnnetuse korral püüab juht ikka refleksist ennast päästa ning siis on ka lapsel lihtsam pääseda“. Teine vastaja leidis aga, et kõige ohutum on lapse turvatool paigaldada tagumisele keskmisele istekohale: „Keskmine iste jääb kõige kaugemale võimalikest kokkupõrke kohtadest ja siis on laps rohkem kaitstud nii külgedelt kui ka eest tulevate objektide või klaasikildude eest“.

Vastajad tõid välja, et kõrvalistuja koht on mugavaks istekohaks vanematele lastele, kes ei vaja turvahälli ning soovivad väga aknast välja vaadata. Paljude perede puhul on korraga kasutuses nii juhi kui ka kõrvalistuja taga olev istekoht, kuna peres on rohkem kui üks laps ning nii on mõlemal lapsel autos rohkem ruumi.

PZU sõidukikindlustuse tootejuht Claude Kaasik lisab, et kõige turvalisem on last sõidutada auto tagaistmel. „Kui soovitakse turvatool paigaldada siiski juhi kõrvalistmele, siis tuleb turvahällide ja selg sõidusuunas turvatoolide korral välja lülitada juhi kõrvalistme turvapadi. Näoga sõidusuunas turvatooli korral ei ole vaja turvapatja välja lülitada. Sellisel juhul tuleb juhi kõrvaliste reguleerida maksimaalselt tagumisse asendisse,“ ütles Kaasik.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibe ja kahjuhüvitiste mahult Eesti neljas kahjukindlustusselts. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.