PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Lõppev aasta tõi arvukalt robottolmuimejate kahjusid

PZU Kindlustus on tänavu registreerinud 16 kindlustusjuhtumit, kus osaliseks robottolmuimeja. Hiljuti toimus põleng, kus plahvatuslikult süttis laadimas olnud seade.

Valdavalt said robotimurid viga siis, kui nad kukkusid trepist alla. Ühel juhul ei aidanud ka teisel korrusel tõkkeks olnud magnetriba. Mitmel korral takerdus põrandal vuranud tolmuimeja juhtmetesse ja tõmbas endaga kaasa telefonid, mis olid parasjagu laadimas. Robottolmuimejad said viga, kui kass ajas ümber lillevaasi või laps istus seadmele. Üks inimene pani toolid laua peale, et imur tööle panna, kuid üks tool kukkus seljatoega vastu teleriekraani, teatas PZU.

„Robottolmuimejate populaarsuse kasv väljendub tänavuses PZU kahjustatistikas.  Viga saavad reeglina imurid ise, aga mõnikord ka teised seadmed või toa sisustus. Hiljuti süttis laadimas olnud robottolmuimeja – põlengule õnnestus kiiresti piir panna, kuid põrand sai kahjustada,“ ütles PZU Kindlustuse varakahjude grupi juht Marge Habakukk.

PZU tuletab pühade eel meelde, et pikemaks ajaks kodust lahkudes on mõistlik üle vaadata, millised elektriseadmed võib seinast tõmmata. Kodus olles ei tohi jätta seadmeid ööseks laadima ja ka muul ajal tuleb vaadata, et laadima pandud mobiiltelefonid või tahvelarvutid ei oleks kergestisüttivate materjalide juures.

 
Fotodel robottolmuimeja põlengu tagajärjed (allikas: PZU).

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.