PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Miks hoiavad inimesed autovõtit külmkapis?

PZU Kindlustuse poolt sotsiaalmeedias läbiviidud küsitlus näitas, et autovarguse vältimiseks hoiavad inimesed oma elektroonilist autovõtit muuhulgas külmkapis, fooliumi sees ning spetsiaalsetes signaali summutavates vutlarites. Ülekaalukas osa küsitlusele vastanutest piirdub siiski sellega, et hoiab e-võtit lihtsalt akendest ja välisuksest ohutus kauguses, teatas PZU.

Loomingulisemad vastajad pakkusid välja ka erinevaid alternatiive – näiteks võtme hoidmist portsigari karbis. Ühe vastaja hinnangul piisab autovarguse takistamiseks kinnisest aiaväravast, teine soovitas ööseks rotveileri autosse jätta. PZU ekspertide hinnangul pole esimene soovitus kindlasti piisav ning viimane koera suhtes üsna näotu tegu – lisaks võib koer öö jooksul autosalongis igavusest palju pahandust korda saata.

PZU spetsialistide sõnul ongi kõige lihtsam turvameede hoida võtit nõnda, et selle signaal autoni ei ulatuks – olgu selleks siis mõni akendest-ustest eemal asuv kapp, külmik, fooliumitükk või spetsiaalne vutlar. Lisaks tasub paigaldada parkimiskoha lähistele liikumisanduriga valgustus või turvakaamera, mis teeks autovaraste toimetamise neile riskantsemaks. Eramaja elanikul ei tasuks kindlasti jätta väravapulti sõidukisse vaid leida sellele mõni muu salakoht. Hinnalisema sõiduki omanikul tasuks kaaluda ka täiendavaid turvasüsteeme nagu näiteks eraldi GPS seadme paigaldamine, mis näitaks alati auto asukohta.

 

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.