PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Mururobotid satuvad sekeldustesse, keskmine kahjusumma on ligi 1000 eurot

Iga aastaga tuleb kindlustusele rohkem teateid, kus robotmuruniidukid on saanud viga. Seadmed jäävad kas õuealal auto alla või sõidavad sinna, kuhu pole vaja ning kas süttivad või upuvad.

PZU poolt tänavu registreeritud kümne robotniiduki kahjujuhtumi keskmine hüvitis oli ligi 1000 eurot ning kõige suurem PZU kodukindlustuse raames hüvitatud niidukikahju ulatub üle 4000 euro.

Mitmel korral on robotniidukid jäänud õues manööverdava auto alla ning nende juhtumite eest makstud kindlustushüvitis on olnud keskmiselt 900 eurot.

Üks mururobot jäi kinni lõkkeasemele, kus oli alles ainult tuhk. Kui mururobot sõidab alale, mis talle ei sobi, siis ta tagurdab või sõidab edasi, kuid too masin oli seda üritades jäänud kinni ning tuhk hakkas hõõguma ja mururobotit sulatama.

Üks PZU klient teatas, et robotniidukilt tuli häire, et seade on levialast väljas. Olukorraga lähemalt tutvudes selgus, et robot hulpis tiigis ning oli tugevate veekahjustuste tõttu muutunud kasutamiskõlbmatuks.

Ette on tulnud juhtumeid, kus viga saanud robot on riivanud raudtoru või mõnda muud murul olnud eset. Esineb ka rikkeid, kus niiduk lõpetab seletamatul kombel töö. Kirja läks ka robotniiduki vargus, mille puhul laadija oli jäetud pererahvale.

Mitmeid kahjujuhtumeid on olnud ka lükatavate muruniidukitega, kus peamine kurja juur on olnud niiduki alt aknasse lennanud kivid.

„Seadme kasutusjuhend ja instruktaaž toovad välja, kuidas mururobotit kasutada, aga kindlasti tuleb üle vaadata seadme tööala, kõrvaldada sealt ohtlikud esemed ning veenduda, et masin ei läheks omapead seiklema. Autoga sõitma hakates peab juht veenduma, et inimesed ja koduloomad oleksid turvalises kauguses ning teele ei jääks seisvaid või liikuvaid objekte. Sõiduk tasub alati parkida nii, et juhi vaateväli oleks võimalikult lai ning liikuma saab hakata tagurdamata,“ ütles PZU Kindlustuse varakahjude grupi juht Marge Habakukk.

Fotol autolt viga saanud mururobot (allikas: PZU).

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.