PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Pea iga kolmas sõidukijuht vajas aasta jooksul kaskohüvitist

PZU Kindlustuse käsitles selle aasta esimese 11 kuuga 1500 liiklus- ja kaskokindlustusjuhtumit rohkem kui mullu, sealjuures kasvas kahjude kogusumma pea 3 miljoni euro võrra. PZU kaskokindlustuste väljamakstud kahjude kogumaht kasvas võrdluses möödunud aasta 11 kuuga pea 1,1 miljoni euro võrra 11,7 miljoni euroni.

PZU sõidukikahjude grupi juhi Jaanus Tanne sõnul võib vähemalt kaskoklientide põhjal märgata mõningast liiklusolukorra paranemist. „Kui möödunud aastal sattus õnnetustesse 31 protsenti meie kaskokindlustuse klientidest siis käesoleva aasta esimese 11 kuuga on inimeste hulk pisut langenud, 30 protsendini. Samas selge on see, et kaskokindlustuse olemasolu tuleb abiks olukorras, kus keskmine inimene vajab iga kolme aasta tagant kaskohüvitist oma sõiduki parandamiseks,“ ütles Tanne.

PZU liikluskindlustuse klientide seas on aga numbrid tõusuteel ning hüvitati 589 juhtumit rohkem kui mullu, sealjuures kasvasid märkimisväärselt ka hüvitiste mahud. „Möödunud aasta 11 kuu 5367 juhtumiga võrreldes oleme tänavu hüvitanud 5956 juhtumit ning summad on kasvanud 7,8 miljonilt eurolt 9,7 miljonile eurole,“ täpsustas Tanne. Kindlustushüvitiste kiire kasv on ühest küljest põhjendatav sellega, et autode remontimine on läinud kallimaks, teisalt moodustavad lõviosa hüvitistest isikukahjud. „Kui vaadata meie kümmet kõige suurimat kahjujuhtumit siis on need eranditult isikukahjud. Kõige suurema hüvitisena oleme arvestanud kulureservi seoses liiklusõnnetuses tekkinud isikukahjuga, mille tagajärjel kaotas inimene täielikult töövõime – selle kogusummaks kujunes ligikaudu 400 tuhat eurot,“ ütles Tanne.

Vaatamata üldlevinud arusaamale ei kujuta eakad sõidukijuhid endast liikluses erilist ohtu, sest kui keskmiselt põhjustab õnnetusi 3,8 protsenti PZU klientidest, siis vanuserühmades 61-70 ja 71-80 on see näitaja vastavalt 3,2 ja 3 protsenti. „Pisut sagedamini juhtub autojuhtidel vanuses 81-90, kellest 4,5 protsenti põhjustas tänavu liiklusõnnetusi. Ometi on see number marginaalne võrreldes näiteks PZU klientidega vanuses 18-20, kellest koguni 14% on nende 11 kuu jooksul avariisid põhjustanud,“ ütles Tanne.

PZU suurimaks kaskohüvitiseks jäi ligi 47 tuhat eurot, millega hüvitati omanikule maastur Audi Q7, mis hävines kokkupõrkel põdraga täielikult. Keskmise kaskokahju hüvitise summa jäi tänavu tuhande euro kanti, mida läks tarvis pea igal kolmandal PZU kaskokindlustuse kliendil.

 

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.