PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Kindlustusjuhtum: põhjapõdrale otsasõit Rootsis toob kaasa rahalise nõude

Novembris juhtus Rootsis liiklusõnnetus, kus Eestist pärit auto sõitis otsa põhjapõdrale. Sõidukil oli kaskokindlustus, kuid lisaks esitati Rootsist liikluskindlustuse nõue põhjapõdra osas.

PZU Kindlustusele esitas Rootsi partner liikluskindlustuskahju summas 4497 krooni ehk ligi 450 eurot. Tegu on hüvitisega, mis makstakse Rootsi seaduste kohaselt looma omanikule. Kuna sõidukil oli PZU liikluskindlustus, kuulus nõue hüvitamisele tavalises korras.

Rootsis on ligikaudu veerand miljonit põhjapõtra, kellel kõigil on omanik, keda kokku oli 2019. aasta andmetel ligi 4700. Vastavalt Rootsi seadustele saab omanik hukkunud või vigastatud looma eest küsida riigilt hüvitist vastavalt ametlikult kehtivale tariifile. Liiklusõnnetuse puhul hüvitab vastava summa liikluskindlustus, teatas PZU.

„Sarnaselt Eestile on loomad teel ohuallikas ka Põhjamaades ning eriti praegusel pimedal ajal.  Loomaga kokkupõrke puhul – kui see tõi kaasa inimvigastusi ja/või auto purunemise – tuleb kohe helistada hädaabinumbril. Muudel juhtudel tuleb teatada juhtumist kindlustusse ning kui loom on vigastatud või hukkus, siis helistada ametnikele, Eestis Keskkonnainspektsiooni valvetelefonil 1313,“ ütles PZU Kindlustuse kahjukäsitluse osakonna juht Jaanus Tanne. „Kui juht ei ole kindel, kas ta sõitis otsa metsloomale ja ei suuda tuvastada sündmuskohalt või selle ümbrusest looma, siis tasub sellest ikkagi informeerida politseid.“

Tanne sõnul tasub tõsiselt võtta metsloomadele viitavaid hoiatusmärke ning eriti pimedal ajal ja halva nähtavusega tasub kiirust maha võtta, juhul kui sõidetakse aladel, kus loomad võivad teele joosta. „Kui kaugelt on näha üle tee lipsavat looma, siis tasub kiirus maha võtta, kuna ühele võib järgneda mitu looma või terve kari. Muidugi peavad sõiduki esiklaas ja tuled olema puhtad, et tee ja selle ümbrus oleks võimalikult nähtav, ning rehvid heas korras,“ lisas Tanne.

Fotol: õnnetusse sattunud sõiduk (allikas: PZU).

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.