PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Poola-Eesti Kaubanduskoja pidulik avamine

19. oktoobril toimus Poola Vabariigi presidendi Andrzej Duda kohalviibimisel Poola-Eesti Kaubanduskoja pidulik avamine.

Auasutajaliikmete nimel esinesid kõnedega Poola suursaadik Eestis Grzegorz Kozłowski ning Eesti Vabariigi välisminister Urmas Reinsalu. Üritusel viibisid teiste hulgas ka Eesti suursaadik Poolas Martin Roger, Eesti Vabariigi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi, Poola Vabariigi presidendi kantselei juhataja, riigisekretär Krzysztof Szczerski, Poola Välisministeeriumi majandus- ja arengukoostöö ning Aafrika ja Lähis-Ida asjade asekantsler Paweł Jabłoński.

Samal päeval toimus ka koja esimene üldkoosolek, millest võtsid koja asutajaliikmetena osa alljärgnevad äriühingud: Belstroj Baltic OÜ, Bristol Trust, Consells Chemicals, Budmat Bogdan Więcek, Control Process, Eco Logistics Hub OÜ, EMLT trading, FinestMedia, Geco One, Grupa Azoty PKCH, Hanna International, Legend H&S, Met-Instal Services, Orlen Eesti OÜ, Polska Grupa Zbrojeniowa, Puma Aviation Europe OÜ, PZU Kindlustus, Regional Jet, Thompson & Stein OÜ, samuti ka auliikmed Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinnas ja Eesti Vabariigi Suursaatkond Varssavis.

„PZU roll on olla toeks Eesti ja Poola majanduskoostöö arendamisele, kuna Poola-Eesti kaubanduskoda on koht, millega teise riigi turule laienevad ettevõtted kõigepealt ühendust võtavad.  Saame operatiivselt pakkuda kindlustuslahendusi Eestis tegevust alustavatele Poola ettevõtetele ning meie emaettevõtte kaudu Eesti firmadele Poolas. Samavõrd oluline on kahe riigi majandussidemete tihenemine, kuna Poola on juba aastaid silma paistnud kiire kasvutempoga,“ sõnas PZU Kindlustuse juhataja Mihkel Uibopuu.

Kokku osalesid Poola-Eesti Kaubanduskoja loomises 21 osapoolt, mis esindavad kümmet majandussektorit: energeetika, transport, taristu, digiteerimine, riigikaitse, lennundus, finants, ehitus, logistika ja õigus.

Esimene Eesti-Poola Kaubanduskoda tegutses aastatel 1934-1939 ning selle tegevus lõpetati Poola ja Eesti okupeerimisega. Kaubanduskoja tegevuse taastamine algatati ametlikult mõlema saatkonna osalusel 5. detsembril 2019 Tallinnas toimunud Poola-Eesti ärikonverentsi raames. Mitmed Poolas tegutsevad ja Poola turust huvitatud Eesti äriühingud ning Eestis tegutsevad Poola äriühingud allkirjastasid eelkokkuleppe, millega anti lubadus Kaubanduskoja tegevuse taastamise nimel ühiselt pingutada.

Kaubanduskoja tegevuse eesmärk on pakkuda tõhusat tuge kummagi riigi turgudel tegutsevatele Poola ja Eesti äriühingutele.Fotod: Konrad Dobrowolski

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.