PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Prügikasti visatud kustutamata tuhk tekitas koduomanikule pea 20 000 eurot kahju

Kaminate, ahjude ja lõkkeasemete puhastamine tuhast on vajalik ent sealjuures tuleb silmas pidada, et tuhk oleks kõigepealt kustunud ja jahtunud. Kindlustusekspertide sõnul on sagedased juhtumid, kus tulekahju saab alguse just hooletult äravisatud tuhast ning nukraks näiteks on hiljutine juhtum Tallinna lähistelt, kus äravisatud kuum tuhk süütas prügikonteineri ning tekitas ulatuslikku kahju nii maja välisilmele, tehnovõrgule kui ka interjöörile.

PZU kindlustuse sõnul laekub kindlustusele sageli juhtumeid, kus tulekahju hoones või selle lähiümbruses on saanud alguse inimlikust hooletusest elava tule tegemisel või selle kustutamata jätmisel. PZU kodukindlustuse viimane suurem juhtum pärineb augustist, kus koduomanik viskas prügikonteinerisse kustutamata tuha. „Inimene oli teinud eelmisel õhtul oma tagahoovi ehitatud lõkkeasemel lõket. Hommikuks tundus tuhk juba jahtunud, misjärel ta kühveldas tuha kilekotti ning viskas selle maja ees olevasse prügikonteinerisse. Sealt saigi tulekahju alguse,“ ütles PZU varakahjude grupi juht Marge Habakukk.

Konteinerist levis tuli edasi kortermaja gaasikateldeni, kus toimunud plahvatuse peale tulekahju avastatigi. Kustutustööd ei kestnud küll kaua, kuid selle ajaga jõudis tuli siiski kahjustada märkimisväärselt nii maja fassaadi ja selle elemente, aga ventilatsiooni ja akende kaudu ka interjööri. „Siseviimistlus sai kõige rohkem kahjustada katlaruumis ning sellega piirnevates ruumides, kuid ventilatsiooni kaudu tungis tahm ka elamu sisemusse, mistõttu on terves korteris näha tahmakahjustusi. Hävinesid korteri välisuks ja elektrikaablid, kannatada sai ka gaasikatla torustik,“ selgitab Habakukk.

Tuleohutuse seaduse järgi tuleks pärast lõkke tegemist või grillimist laskma põlemisjääkidel alati täielikult ära põleda, see summutada või siis kustutada need veega, mida antud juhul ei tehtud. PZU hüvitas kindlustusvõtjale kahju pea 20 tuhande euro ulatuses.

„Jahedamate ilmade saabudes teevad inimesed rohkem tuld nii kaminas kui ka ahjus kütmise eesmärgil, mistõttu peaks meelde tuletama elementaarsed ohutusreeglid elava tulega ümber käimisel. Isegi kui eluase on hästi kindlustatud siis kindlasti ei taha keegi olla vastutav ohu eest, mida tulekahju endast kujutab ta perele, naabritele ja varale,“ rõhutab Habakukk.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.