PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

PZU Grupp maksis esimeses kvartalis ligi 921 miljonit eurot kahjuhüvitisi

Eesti suuremate kindlustusfirmade hulka kuuluva PZU emaettevõte PZU Grupp maksis tänavu esimeses kvartalis ligi 921 miljonit eurot kahjuhüvitisi, mis aastakasvuks tegi 9 protsenti. Eestis, Lätis ja Leedus hüvitasid grupi ettevõtted klientidele kokku üle 57 miljoni euro kindlustuskahjusid ehk 17 protsenti rohkem kui mullu samal perioodil, teatas PZU.

Eestis suurenesid PZU kahjuhüvitised esimeses kvartalis 8,5 miljoni euroni ehk aastaarvestuses 6 protsenti.

PZU Grupi esimese kvartali käive oli ligi 1,4 miljardit eurot, mis jäi eelmise aasta samal perioodil saavutatud rekordkäibe tasemele. PZU Kindlustuse esimese kvartali käive oli 15,5 miljonit eurot, kasvades aastaga ligi 11 protsenti.

„Esimese kvartali lõpuks ulatus PZU turuosa Eesti kahjukindlustussektoris 15,7 protsendini, millega kuulume turuliidrite sekka. Nii nagu mujal Baltimaades toetas Eesti tulemust sõidukikindlustuse segment, kuna autode müük on endiselt vilgas ja nõudlus kindlustustoodete järele püsib,“ ütles PZU Kindlustuse juhataja Mihkel Uibopuu.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.