PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

PZU hüvitas septembris kindlustuskahjusid 2,6 miljoni euro eest

Septembris maksis PZU Kindlustus (PZU) klientidele kahjuhüvitisi 2,6 miljoni euro ulatuses ning üheksa kuu kokkuvõttes ulatub PZU kindlustushüvitiste maht 22,5 miljoni euroni.

Nagu tavaliselt, esines septembris kõige rohkem sõidukikindlustuse kahjusid – mahus ligi 1,9 miljonit eurot, mida oli 8 protsenti rohkem kui eelmise aasta samal kuul. Kuigi võrreldes südasuvega on liikluses vähem kindlustuskahjusid, ei näita liiklusolukord olulisi paranemismärke ning paljude õnnetuste taga on liiklejate hooletus ja tähelepanematus. Lisaks liiklusõnnetustele teatasid sõidukiomanikud septembris muuhulgas auto esiklaasi lennanud linnust ning Opelist, mille katusel oli hüpatud, teatas PZU.

PZU septembri kõige suurem kahju ulatus sadadesse tuhandetesse eurodesse, kui töö käigus süttis puiduhakkur, mis hävis täielikult (lisatud PZU fotod). 

„Kodukindlustuse poolelt jäid silma laste toimetused: üks neist asetas söögi koos fooliumiga mikrolaineahju, mis seepeale läbi põles. Üks laps sodis veekindla markeriga vannitoa uksele nimed ning teatati ka TV-ekraanist, mis purunes lapse käest lendu läinud drooni tõttu,“ ütles PZU varakakahjude grupi juht Marge Habakukk.

Koduomanikele tuletab PZU meelde, et enne külmade saabumist tuleb üle kontrollida hoonete kütteseadmeid. Erilist tähelepanu tuleb pöörata gaasikütte seadmetele ja hoida korras korstnad ning ahjud. „Ei väsi PZU meelde tuletamast, et suitsuandur on kõige odavam elukindlustus ning käesoleva aasta 1. jaanuarist on vingugaasiandur kohustuslik kõikides eluruumides, kus asub korstnaga ühendatud gaasiseade. Kuid pole liiast hankida vingugaasiandur ka ahiküttega kodudesse,“ sõnas Habakukk.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.