PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

PZU Kindlustus: oktoobritormi kogukahju ulatub üle 100 000 euro

PZU Kindlustus: oktoobritormi kogukahju ulatub üle 100 000 euro

PZU Kindlustus (PZU) maksis oktoobris ligi 2,9 miljonit eurot kahjuhüvitisi, mida oli aastavõrdluses neli protsenti vähem. Hüvitatud kahjude maht on tänavu tõusnud kuus protsenti, 27 miljoni euroni, teatas PZU.

“Suuri kahjusid tekitas 27. oktoobril Lõuna-Eestit laastanud torm, mille tagajärjel maksab PZU klientidele üle 100 000 euro kahjuhüvitisi,“ ütles PZU varakakahjude grupi juht Marge Habakukk. Näiteks langes ühele kõrvalhoonele neli puud, üks igast ilmakaarest, mis tekitas 10 000-eurose kahju.  Kuna klient oli võtnud kodukindlustuse kõigile kinnistul olevatele hoonetele, siis see kahju kuulub hüvitamisele.

„Kodukindlustust sõlmides tasub lisaks elumajale küsida kindlustuspakkumine ka majapidamise teistele hoonetele. Kindlustatakse alati konkreetset hoonet, mitte kinnistut,“ lisas Habakukk.

Kindlustusliikide võrdluses kulus kõige rohkem kahjuhüvitisi liiklus- ja kaskokindlustusele – 2,2 miljonit eurot.

Fotol: 27. oktoobri tormis langes kõrvalhoonele neli puud (allikas: PZU Kindlustus)

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.