PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

PZU Kindlustus: on viimane aeg kütteseadmed üle kontrollida

Enne talve algust tuleb hoonete kütteseadmed üle vaadata ning nüüd on selleks tõesti juba viimane aeg. Lisaks tasub enne külmade ja lume saabumist üle vaadata hoonete ja hoovide seisukord ning suvekodu talveks valmis seada, soovitab PZU Kindlustus.

Tihti on põlengute põhjuseks olnud korrast ära või halvasti hooldatud kütteseadmed.

Kindlustusettevõte annab mõned soovitused, mida teha ja kuidas kõige paremini talveks valmistuda.

Küttekolded tuleb üle vaadata
Korstnate ja küttekollete pidev ja regulaarne hooldamine aitab vähendada põlengute riski kütteperioodil. Ei tohi unustada, et igal kütteseadmega maja omanikul lasub kohustus kütteseadmeid regulaarselt hooldada ning puhastada. Iga viie aasta järel peab kütteseadmeid puhastama vastavat kutsetunnistust omav korstnapühkija, muul ajal aga võib seda teha majaomanik ise. Nõue nõudeks, aga eelkõige on see inimeste elu ja vara huvides.

Suitsuandur ja esmased tulekustutusvahendid peavad olema töökorras
Lisaks regulaarsele suitsuanduri testimisele tuleb majapidamistes kontrollida ka tulekustutite seisukorda. Päästeameti soovitusel võiks majapidamistes olla kuuekilone vaht- või pulberkustuti ning tulekustutustekk. Alates 2018. aastast peab töökorras vingugaasiandur olema eluruumis, kuhu on paigaldatud korstnaga ühendatud gaasiseade.

Kõik kütteseadmed ja kommunikatsioonid vajavad hooldust
Just praegu on viimane aeg enne külmade saabumist kontrollida, kas elamu küttesõlm, veepump ja torustikud on töökorras ja tellida vajadusel vajalikud parandus- ja hooldustööd.
Hoovid turvaliseks
Sügistormide aeg on käes ning kahjude ennetamiseks tuleb kõik lahtised aiatarbed ja aiamööbel viia kinnisesse panipaika. Tormikahjude vähendamiseks on soovitav puudelt lõigata ohtlikud oksad, mis on kuivanud ja võivad tormituules murduda, olles ohuks ehitistele või muule varale.

Suvekodu kindlalt lukku ja vesi välja
Suvilahooaja lõppedes tuleb suvekodu aknad ja uksed kindlalt sulgeda, lahtine vara hoovist kokku korjata ning lasta vesi välja boileritest ja veetorustikust, et need külmakraadide tulles ei lõhkeks. Kindlasti tasub kaaluda valvesüsteemide paigaldamist suvemajadesse, kus pikka aega ei viibita, et hoida eemal mittesoovitud külastajad.

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.