PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

PZU Kindlustuse kahjuhüvitised klientidele on aastaga kasvanud 25 protsenti

PZU Kindlustuse (PZU) augustis klientidele makstud kahjuhüvitised ulatusid 2,8 miljoni euroni ning tänavu kaheksa kuuga on PZU hüvitanud kindlustuskahjusid kokku 19,8 miljoni euro eest. Kahjuhüvitised on eelmise aastaga võrreldes kasvanud ligi veerandi võrra.

Kui juulis kasvasid järsult liikluskindlustuse hüvitised – aastaarvestuses ligi 81 protsenti –, siis augustis ulatus kasv 27 protsendini ning liikluskindlustuse klientide kahjusid hüvitas PZU 643 000 euro eest. Lisades sellele kaskokindlustuse kahjud, siis sõidukikindlustuse hüvitised ulatusid augustis ligi kahe miljoni euroni.

Kõige suurem liikluskindlustuse kahju toimus augustis Jõgevamaal, kus sõiduauto sõitis ette peateel liikunud bussile, mille remontimine läheb maksma üle 55 000 euro (käibemaksuta). Eelnevale lisanduvad isikukahjud, mis ulatuvad üle 16 000 euro. Liikluskindlustuses toimus veel ebatavaline juhtum, kus sõiduauto juht ei suutnud udus õigel ajal pidurdada ja sõitis üle ristmiku aita – kindlustuskahju ligi 13 000 eurot (foto lisatud, allikas: erakogu).

PZU sõidukikahjude juht Jaanus Tanne avaldas lootust, et sõidukikahjude kasvu tipp on jäänud tänavu seljataha, seda tänu osade sõidukijuhtide rahulikumale sõidustiilile ja tõhusamale liiklusjärelevalvele. „Liiklust võiks rahustada ka sügisesed ilmaolud, millega seoses tuletan meelde, et aeg on hakata tegema ettevalmistusi talverehvide paigaldamiseks. Juba kuu aja pärast, 15. oktoobrist, on lubatud naastrehvide kasutamine ning talverehvid on kohustuslikud 1. detsembrist. Juhul kui suverehvid on siledaks sõidetud, siis soovitan talverehvide paigaldamisega kiirustada, kuna märjal ning langenud lehtedega kaetud teedel on kulunud suverehvi pidamine kasin,“ ütles Tanne.

Sügisel on teedel rohkem näha metsloomi ning juhtidel tuleb olla senisest tähelepanelikum. Statistika kohaselt juhtub kõige rohkem ulukiõnnetusi sügisel, kuna põtradel ja hirvedel on jooksuaeg septembris-oktoobris, metssigadel novembris-detsembris. Eriti hämaras ja pimedas peab juht võtma tõsiselt hoiatusmärki „metsloomad“, jälgima hoolega teed ning sõitma piirkiirusega, et vajadusel kiiresti pidama saada.

PZU tuletab ka meelde, et nüüd on sobiv aeg kontrollida hoonete kütteseadmeid ning enne külmade ja lume saabumist üle vaadata hoonete ja hoovide seisukord ning suvekodu talveks valmis seada.

Veel valik kahjujuhtumeid

  • Naabrid tegid remonti ja puurisid seinakontakti jaoks nii sügava augu, et see tuli otsapidi PZU kliendi korterisse. Klient saab august vaadata, mis naabritel toimub ja vastupidi.
  • Väike laps loopis kividega linde ja kogemata viskas kivi vastu sõidukit.
  • Teine, kaheaastane laps viskas külaliste autot kividega.
  • Seinakapp kukkus alla koos sisseehitatud õhupuhastiga ning kannatada sai ka elektripliit.
  • Kanister purunes ja hape jooksis välja kaubiku põrandale.

Tanne lisas, et kive loopivate laste kahjud hüvitab kodukindlustusele lisanduv valikuline vastutuskindlustus – juhul kui lapse tegevus ei ole just pidev ja sihilik. „Kaskokindlustuse raames saab ka loomulikult oma sõiduki korda, kui näiteks kahju põhjustajal vastutuskindlustust ei ole.“

 

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.