PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

PZU Kindlustuse sõidukikahjud kasvasid hoogsalt ka juulis

Kehv liiklusaasta tähendab palju kindlustuskahjusid: PZU Kindlustus (PZU) maksis juulis klientidele 2,1 miljonit eurot kahjuhüvitisi, mis kasvasid aastaarvestuses 21 protsenti. Kokku on PZU tänavu hüvitanud kindlustuskahjusid ligi 17 miljoni euro eest, mida on 23 protsenti mullusest rohkem. Kasvu taga on peamiselt sõidukikahjud.

 Juulis maksis PZU klientidele liikluskindlustuse hüvitisi ligi 81 protsenti rohkem kui aasta eest, samas kui kaskokindlustuse hüvitised aastaarvestuses langesid kuus protsenti. Ligi kahekordseks kasvasid reisikindlustuse hüvitised, kuid hüvitiste kogumahust moodustasid need siiski väikese osa.

Sõidukikindlustuses esines kahjujuhtum, kus kivimüür varises selle juures parkinud autole, tekitades ligi 4300-eurose kahju. Üks sõidukijuht pöördus kindlustusse peale seda, kui oli läbi sõitnud teetööde käigus maha pandud segust, mis jäi rattakoobastesse, auto külgedele ning põhja külge.

PZU sõidukikahjude juhi Jaanus Tanne sõnul paistab sünge liiklusaasta välja kindlustusturul ning olukorra edasine paranemine on liiklejate kätes. „Päikeselistel ja soojadel suvepäevadel oleme näinud liikluses lausa kriminaalset hulljulgust ja hoolimatust, mis kajastub liiklusõnnetuste ja –ohvrite arvus. Hämarad õhtud ja sagenevad vihmahood on juba käes, mis peavad kaasa tooma suurema ettevaatlikkuse – eriti kuna kooliaasta on kohe algamas.“

Tanne lisas, et PZU korraldab enne kooliaasta algust, 24. augustil Tallinnas teist korda hariva ja põneva parkimisvõistluse, et arendada Eesti liikluskultuuri ning meenutada inimestele lihtsaid, ent vajalikke parkimisnippe. „Parkimisvead ei ole üldise liikluspildi taustal mitte tühised, kuna korrektsus ja teiste liiklejate austamine algab pisiasjadest,“ märkis Tanne.

 

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.