PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

PZU Kindlustus sai 2020. aasta kaugtöömärgise

Kaugtöö Tegija 2020 live-ülekandes selgusid kaugtöömärgise saajad.Teiste hulgas said esmakordselt märgise Eesti Energia kontsern, EAS, Pipedrive, advokaadibüroo Sorainen, Justiitsministeerium ja PZU Kindlustus. Parimaks kaugtööd soosivaks juhiks kuulutati Mooncascade’i tegevjuht Anu Einberg. Kaugtöömärgist annavad neljandat aastat välja Elisa, Targa Töö Ühing ja Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE ettevõtetele, kes oma organisatsioonis kaugtööd edukalt viljelevad ja on märgist taotlemiseks konkursile kandidatuuri esitanud.
Sel aastal sai kaugtöömärgise esimest korda 44 organisatsiooni.

Targa Töö Ühingu juhi Ave Laasi sõnul on tal hea meel, et konkursi vastu on organisatsioonidel igal aastal olnud suur huvi ning soovitakse eeskuju näidata. „Need ettevõtted on oluline osa Eesti kaugtöökultuurist ja selle arengust. Enamik selle aasta kandidaate prognoosib, et kaugtöö osakaal nende organisatsioonis kasvab, mis tähendab põnevaid aegu ja jätkuvaid muutusi meie tööharjumustes ja käitumisviisides.“ Laas selgitas, et märgis antakse ettevõttele kolmeks aastaks. „Seetõttu oli sel aastal konkursi ajaloos esimest korda võimalus märgist pikendada. Seda ka paljud varasemad märgise omanikud tegid, kes kandideerisid 2017. aastal. Kokku pikendas märgise kehtivust 23 organisatsiooni. See näitab, et paindlike tööviiside kasutamisel hinnatakse järjepidevust ja teiseks nähakse, et kaugtöömärgis loob lisaväärtust tööandjakommunikatsioonis.“

Elisa personalijuhi Kaija Teemägi sõnul peegeldab sel aastal konkurss mõtteviisi muudatust. „Oli näha, et enamikes kandideerinud organisatsioonides on kaugtööd on kasutatud juba pikemalt, kuid eriolukord on loonud sellele uue tähenduse. Paljud olid selgelt oma tööprotsessid põhjalikumalt läbi mõelnud ja mitmed organisatsioonid tõid välja, et töö muutus vähemalt osaliselt paindlikumaks ka ametikohtadel, kus varem ei peetud mingil põhjusel kaugtööd võimalikuks.  See on kindlasti märk, et juhid julgevad muudatustega kohaneda. Sel aastal oli ka konkursile nomineeritud juhtide seas konkurents päris tihe,“ rõhutas Teemägi juhtimise rolli kaugtöös.  Ka teistel žüriiliikmetel on kaugtöö tegijatele jagada tunnustavaid sõnu. PARE tegevjuht Kärt Kinnas nõustub, et kaugtöö rakendamisel on organisatsioonides tehtud suur arenguhüpe.
„Kui varem oli tavaks teha aeg-ajalt kodukontori tööpäevi, siis nüüdseks on mitmes organisatsioonis kaugtöökorraldus põhjalikult läbimõeldud. See tähendab, et mõeldakse eeliste kõrval enam kaugtööga seotud riskide ennetamisele nii vaimse tervise seisukohalt kui ka füüsilise keskkonna loomisel.“

Worklandi asutaja ja juhatuse esimees Indrek Hääl lisas, et silma paistis ka hea tehniline ettevalmistus. „Sellel aastal oli märgata, et ettevõtted juba kasutavad erinevaid kaugtöötamist võimaldavaid tehnilisi lahendusi ja programme. See võimaldas neil ka eriolukorras väga operatiivselt ümber lülituda kaugtööformaadi peale.“ Parim kaugtööd soosiv juht 2020 on Mooncascade’i tegevjuht Anu Einberg.

Ettevõtmise on ellu kutsunud Targa Töö Ühing, Elisa Eesti ja Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE. Konkursi partner ja žüriiliige on privaatkontoreid ja coworking-lahendusi pakkuv Workland.
Kaugtöö Tegija märgise saajate nimekiri on üleval smartwork.ee lehel. Ettevõtte õigust märgisele saab kontrollida samuti selle nimekirja alusel. Märgis antakse välja kolmeks aastaks, mida saab uuesti taotledes pikendada. Märgise aegumisest ja kehtivuse uuendamise võimalustest informeerib ettevõtteid Targa Töö Ühing. Praegu on Eesti kokku 139 kehtiva märgisega ettevõtet.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.