PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

PZU: kokkupõrked metsloomadega tekitasid oktoobris üle 250 000 euro kindlustuskahjusid

PZU Kindlustus (PZU) hüvitas oktoobris klientidele kahjusid 2,5 miljoni euro ulatuses, millest lõviosa oli seotud liiklusõnnetustega. Ettevõtte kuukäive oli 4,6 miljonit eurot ning kümne kuu hüvitiste maht ulatus 21,5 miljoni euroni, teatas PZU.

Enim kahjusid esines liiklus- ja kaskokindlustuses, kus hüvitiste kogumaht ulatus pea 1,8 miljoni euroni, samas kui möödunud aasta oktoobris oli see näitaja 1,7 miljonit eurot.

„Oktoobris oli enam kui 250 000 euro eest kahjusid, mis tekkisid kokku 78 liiklusõnnetuses metsloomadega. Kahjusumma oli üle 100 000 euro suurem kui eelmise aasta oktoobris ning suurim metsloomaga kokkupõrkest tekkinud kahju ulatus 25 000 euroni,“ ütles PZU sõidukikahjude grupi juht Jaanus Tanne.

Kommenteerides veel oktoobri tulemusi, ütles Tanne, et pime aeg ja libedad teeolud on iga-aastane paratamatus, mis tõstab liiklusõnnetuste arvu ja nii ka tänavu, mil väljamakstud kahjude summa oli möödunud aastaga võrreldes pisut suurem. „Muutus pole siiski märkimisväärne, eriti kui võtame arvesse varakult saabunud lund ja asjaolu, et autojuhid ei jõudnud rehve vahetada ning järjekorrad ulatusid nädalatesse.“

Eestis on talverehvide nõutud minimaalne mustrisügavus kesksoonest mõõdetuna 3 mm ja soovituslik 4–5 mm ning kasutada võib nii lamell- kui ka naastrehve. Kindlasti tasub suurte temperatuurikõikumiste korral üle kontrollida ka rehvirõhk.

PZU rõhutab, et vaatamata tänavavalgustusele või kõnnitee olemasolule on helkuri kasutamine pimedal ajal rangelt kohustuslik nii asula sees kui väljas.

Fotol: peale kokkupõrget põdraga mahakandmisele läinud sõiduk (foto: PZU)

 

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.