PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

PZU küsitlus: pea pool autojuhtidest kasutab tänaseks käed-vabad süsteemi

Kindlustusfirma PZU sotsiaalmeedias läbiviidud küsitlus näitas, et pea pooled ligi 2500 vastajast, ehk 49,53%, kasutavad autoroolis telefoniga suhtlemiseks käed-vabad süsteemi. Pisut enam kui 40 protsenti vastajatest lihtsalt ei räägi autoroolis telefoniga.

Kuigi telefoni auto bluetooth-süsteemiga võib mõnele tunduda tülikana siis küsitlus näitas, et suurem osa on sellega ilusti toime tulnud ning vaid 0,47% vastajatest ei oska oma telefoni autoga ühendada. Mõnede vastanute sõnul on ka probleem selles, et auto bluetooth süsteem on vananenud ning lihtsalt ei ühildu uuema telefoniga.

Suur osa vastanuid ütleb, et ka bluetoothi süsteemi kasutavad nad enamasti pigem kõnedele vastamiseks ning ise autoroolis kõnesid ei alusta, sest see häirib keskendumist. Need, kelle autol sisseehitatud süsteem puudub kasutavad äärmisel vajadusel kõrvaklappe või telefoni valjuhääldit.

Murdosa vastanutest tunnistas, et teevad vajadusel olulised kõned ka sõites ning ilma igasuguste abivahenditeta. Üks vastanutest ka leidis, et autoroolis telefoniga rääkijatest on tegelikult liiklusele palju ohtlikumad need juhid, kes sõidu ajal kasutavad sotsiaalmeediat või loevad/vastavad e-mailidele, sest telefoniga rääkides on su silmad siiski teel, mitte telefoniekraanil.

PZU kutsub inimesi üles autoroolis telefoni kasutamist tervikuna vältima – inimene peab mõistma, kuivõrd ohtlik selline käitumine on nii talle endale kui ka teistele liiklejatele. PZU aastas käsitletavate sõidukikahjude arv on enam kui 22 tuhat ning kui kasvõi üks neist jääks olemata, siis oleks meil ka rohkem õnnelikke ja terveid inimesi.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.