PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

PZU mullune suurim autoavarii kahju oli 89 000 eurot

PZU Kindlustuse (PZU) eelmise aasta suurim kaskokahju ulatus 89 000 euroni, mille ettevõte maksis välja õnnetuses, kus juht kaotas sõiduki üle kontrolli ning sõitis teelt välja vastu puud, teatas PZU.

„Õnnetusse sattunud sõiduk läks mahakandmisele ning PZU maksis kliendile välja sõiduki turuväärtuse 89 000 eurot. Kuna kliendil oli valitud paketiks Kasko Pluss, siis hüvitasime lisaks 10 protsenti sõiduki turuväärtusest ehk 8900 eurot,“ kommenteeris PZU sõidukikahjude grupijuht Jaanus Tanne.

Suuruselt teine kaskokahju oli metsloomaga kokku põrganud sportautol – ligi 77 000 eurot. Järgmised kahjud olid küll väiksemad, kuid ulatusid siiski kümnete tuhandete eurodeni. Üks teelt väljasõit tekitas ligi 47 000-eurose kahju ning üle 44 000-eurone kaskokahju tekkis, kui talvistes teeoludes kaldus veok teelt välja külili. Eelmise aasta alguse talveilmadega toimus paar teelt väljasõitu, mis tõid kaasa ligikaudu 35 000-eurosed kahjud. Ainuüksi viis 2019. aasta suurimat kaskokahju tõid kokku üle veerand miljoni kahjuhüvitisi.

Tanne ütles, et pehme talve tõttu on selle hooaja sõidutingimused olnud head, kuid see ei tohi teha hooletuks. „Isegi kõige moodsamad sõiduabidega autod ei suuda füüsikaseadustest mööda minna ning juht peab arvestama talviste teeoludega. Eriti ohtlik on nullilähedane temperatuur, mis võib kaasa tuua musta jää tekkimise. Seega tuleb meeles pidada, et piirkiirusest aeglasemini sõitmine on igati mõistlik, kui teeolud seda nõuavad,“ ütles Tanne.

Fotodel näited kaskokahjudest (allikas: PZU).

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.