PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

PZU mullune suurim kindlustushüvitis oli üle 425 000 euro

PZU Kindlustus registreeris eelmisel aastal 31 316 kindlustusjuhtumit, mille hüvitiste kogumaht ulatub 37 miljoni euroni. Suurim hüvitis oli üle 425 000 euro.

Suurima hüvitise maksis PZU Tallinnas asuvas hoones toimunud üleujutuse eest, kui kanalisatsioonikaevud andsid alla maikuu paduvihmale. Vesi tungis hoone keldrikorrustele ning ujutas üle ka esimese korruse.

Suuruselt järgmine hüvitis oli ligi 255 000 eurot – nii suur kahju tekkis, kui augustis põles Pärnumaal toomishoone ning 148 000 eurot hüvitas PZU, kui juulis süttis Harjumaal korterelamu katus. Ligi 135 000 eurone kahju tekkis augustis, kui Tartus asuvas hoones toimus üleujutus. Nimetatud suurte hüvitiste puhul oli tegu juriidiliste isikute kahjujuhtumitega.

„Peamiste suurkahjude põhjuseks olid põlengud ja veeavariid ning seda tegelikult läbi aastate. Kui lokaalsed veeavariid, nagu näiteks torude purunemine, toimuvad sageli, aga kahjude suurus reeglina piiratud, siis paduvihmad panevad sageli tõsiselt proovile hoonete esimesed korrused. Mõned sellised juhtumid tõidki kaasa eelmise aasta suured hüvitised,“ ütles PZU kahjukäsitluse osakonna juht Jaanus Tanne.

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.