PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

PZU mullused suurimad kodukahjud ulatusid ligi 90 000 euroni

PZU Kindlustus maksis eelmise aasta suurimad kodukindlustuse hüvitised põlengute eest. Kõige kulukamad juhtumid ulatusid ligi 90 000 euroni.

Mullune suurim kodukindlustuse kahju toimus septembris, kui Tallinnas süttis elumaja sauna korsten ning tuli levis edasi katusele, tekitades ligi 87 300-eurose kahju. Pea sama suure hüvitise, 86 500 eurot, maksis PZU novembris Läänemaal toimunud majapõlengu eest. Maikuus põles Lääne-Virumaal maja teine korrus, mis tekitas üle 63 000-eurose kahju ning veebruaris Tartus toimunud korteripõlengu hüvitis ulatus üle 60 000 euro, teatas PZU.

PZU hinnangul on elamutes suuri põlenguid varasemast vähem. „Viimase kahe aastaga on PZU menetlenud sadakond tulekahju, millest enamus on olnud väikesed põlengud. Suuri tulekahjusid tuleb PZU kindlustusportfellis aastas ette kolm-neli, mida kinnitab ka mullune kokkuvõte,“ ütles PZU Kindlustuse varakahjude grupi juht Marge Habakukk.

Kukkumised põhjustasid suuremad õnnetusjuhtumite kahjud

Õnnetusjuhtumikindlustuses oli 2021. aasta suurim hüvitis 5000 eurot, kui klient kukkus ligi kolme meetri kõrguselt ja vigastas puusa. Teisele kliendile tõi duši all libastumine kaasa luumurrud ning hüvitis oli 3700 eurot. Suuruselt kolmas õnnetusjuhtumihüvitis oli 3000 eurot, kui kukkumine kehalise kasvatuse tunnis tõi kaasa õlavarreluu murru.

Õnnetusjuhtumikindlustus aitab katta õnnetusjärgsed kulud, mida näiteks haigekassa ei hüvita ning samuti aitab see säilitada sissetulekud, juhul kui inimene kaotab õnnetuse tagajärjel ajutiselt töövõime.

PZU mullune absoluutselt suurim hüvitis oli üle 425 000 euro, mille ettevõte maksis juriidilisest isikust kliendile Tallinnas asuvas hoones toimunud uputuse eest. Kokku registreeris PZU eelmisel aastal 31 316 kindlustusjuhtumit, mille hüvitiste kogumaht ulatub 37 miljoni euroni.

 

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.