PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

PZU: novembri kahjuhüvitised kasvasid enam kui kolmandiku

PZU Kindlustus (PZU) hüvitas novembris klientidele 3,2 miljonit eurot kindlustuskahjusid, mida oli üle kolmandiku rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Üheteistkümne kuu kokkuvõttes kasvasid hüvitised 24,7 miljoni euroni, teatas ettevõte.

 

Endiselt oli enim kahjusid sõidukikindlustuse segmendis ehk liiklus- ja kaskokindlustuses, kus hüvitiste kogumaht ulatus ligi 2,1 miljoni euroni, samas kui aasta tagasi oli neid kahjusid 1,6 miljonit eurot. Tavapärasest suurem olid juriidiliste isikute varakindlustuskahjude maht, mis ulatus novembris üle 0,7 miljoni euro.

Novembrikuu üks märkimisväärne varakahju leidis PZUs aset kuu lõpus, kui objektil töötanud ekskavaator vajus märga pinnasesse ning PZU arvestas kahjuhüvitiseks ligi 21 000 eurot.

„Sõidukikindlustuse kahjujuhtumite taga on süvenev autostumine ning talve poole halvenenud ilmaolud. Endiselt on suur linnaliikluses juhtuvate õnnetuste osakaal, olgu nendeks siis tagant otsasõidud või kokkupõrked parklates. Jõulueelsete sisseostude ajal tasub kaubanduskeskuste juures säilitada rahulik meel ning olla seal manööverdamisel ja parkimisel ettevaatlik,“ ütles PZU sõidukikahjude grupi juht Jaanus Tanne.

Fotol: töö käigus õnnetusse sattunud ekskavaator (allikas: PZU)

 

 

PZU on rahvusvaheline 200-aastase ajalooga kahjukindlustusselts, mis on saavutanud turuliidri positsiooni Baltimaades. PZU on käibelt ja kahjuhüvitiste mahult Eesti üks suurimaid kahjukindlustusseltse. Poolas kuulub PZU-le varakindlustusturust 33 protsenti ja elukindlustusturust 42,9 protsenti ning Kesk- ja Ida-Euroopas on turuosa 13 protsenti.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.