PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Reisiinfo teavitus: alates 1. oktoobrist 2021 saab Ühendkuningriiki siseneda ainult passiga

Tuletame meelde, et Brexiti tõttu on alates 1. oktoobrist 2021 Ühendkuningriiki sisenemiseks ainsa reisidokumendina aktsepteeritud pass — see tähendab, et Eesti ID-kaardiga Ühendkuningriigi piiri enam ületada ei saa.

ID-kaardiga saab Ühendkuningriiki siseneda kuni 30. septembrini 2021. Need inimesed, kes sisenesid Ühendkuningriiki enne 30. septembrit ID-kaardiga, peavad arvestama sellega, et riigist lahkumiseks võib lennufirma nõuda passi. Kui passi ei ole, saab seda taotleda Eesti saatkonnast Londonis või taotleda aukonsulitelt Aberdeenis, Belfastis, Cheltenhamis, Edinburghis, Jerseys või Leedsis tagasipöördumistunnistuse, mis on ajutine ühekordselt kasutatav reisidokument Ühendkuningriigist Eestisse tagasi pöördumiseks.

Erandina on pärast 1. oktoobrit 2021 lubatud ID-kaardiga Ühendkuningriiki siseneda Ühendkuningriigis ametlikult elavatel Eesti kodanikel, kuid tõrgete vältimiseks tuleks suhelda reisiteenuse pakkujaga ja täpsustada, kas ID-kaardiga võimaldatakse lennule minna ning milliseid lisadokumente sealjuures esitada tuleb (nt tõendada oma ametlikku elukohta Ühendkuningriigis). Täpsemat teavet leiab siit.

Välisministeerium soovitab kõikidel reisijatel juba praegu vormistada pass ja kasutada seda reisimisel.

Täpsema teabe leiab Eesti välisministeeriumi Brexiti lehelt ja Eesti saatkonna Londonis Brexiti lehelt.

Enne välisreisile minekut soovitab välisministeerium alati tutvuda sihtriigi nõuetega ning registreerida oma reis välisministeeriumi Reisi Targalt lehel.

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.