PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Reisil saadud südameinfarkt maksis ligi 26 000 eurot

PZU Kindlustus hüvitas eelmisel aastal reisikindlustuse kahjusid ligi 780 000 euro eest. Suurim makstud hüvitis ulatus ligi 26 000 euroni, kui klient sai Hispaanias reisides südameinfarkti ja vajas haiglaravi.

Ligi 24 000-eurose hüvitise maksis PZU kliendile, kes ägeda seljavaluga haiglasse pöördudes sai teada, et tal on kopsuemboolia. Haigus vajas pikka haiglaravi ja haigestunu tuli seejärel transportida Eestisse. Ligi 17 000 eurot läks maksma suusaõnnetus Prantsusmaal, kus klient suusatades kukkus ja murdis jalaluu. Vaja oli päästefirmat, mis toimetas kliendi haiglasse ja kus tehti operatsioon.

„Praegusel suusahooajal on aktuaalne mainida, et suusamäel saadud luumurd, kannatanu transport ning järgnev operatsioon maksab keskmiselt 12 000 eurot. Mis iganes juhtumi korral võib pelgalt Euroopa ravikindlustuskaardile lootmine osutuda äärmiselt kulukaks ning suusa-, kultuuri- või päikesereise planeerides tasub tähelepanu pöörata ka reisikindlustusele, mis halva õnne realiseerumisel aitab säästa arvestatavaid summasid,“ ütles PZU reisikindlustuse tootejuht Kristo Õunapuu.

Õunapuu sõnul on kõige otstarbekam teha reisikindlustus kohe pärast lennupiletite soetamist või hotelli eest tasumist. Maksta tuleb ikkagi vaid reisikuupäevade eest, kuid poliis juba kehtib ning hüvitab kulud ka siis, kui õnnetuse või terviserikke tagajärjel tekkinud reisitõrge juhtub veel enne väljalendu. Kui tööreisi puhul aitab lisakaitsega kindlustus näiteks konverentsi ärajäämisel, siis kultuurireisi puhul hüvitatakse reis selle eesmärgiks olnud kontserdi ärajäämisel.

 

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.