PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Remont tegi naabrite elu põrguks: 18 auku laes, 2 uputust, kolm elektrilühist ja lagastatud trepikoda

Remont on naabrite jaoks sageli paratamatult häiriv, kuid enamasti tekitavad pahameelt mürarikkad tööd ja ehk mõningane tolm kortermaja trepikojas. Samas mõningatel juhtudel võivad korteri remonditööd jõuda otse alumise naabri elutuppa – nagu juhtus ühes Tallinna kortermajas, kus korteriomanik avastas ühel õhtul oma laest 18 puurimisauku.

Tingituna praegusest olukorrast kinnisvaraturul on häid töömehi tihti äärmiselt keeruline leida ning ka projekte proovitakse lõpetada võimalikult kiiresti. Nii võibki juhtuda, et kiirustamisest, hooletusest või kogenematusest tekitatakse reaalset kahju naabritele ning häiritakse terve maja elanikke. „Antud juhul oli ehitajate eesmärgiks korteri põrandakate kruvide ja tüüblitega fikseerida, et põrand enam ei kriuksuks. Ehitajad arvasid, et puurivad betoonpaneelide õõnsustesse, kuid tegelikult jõudsid oma puuriga alumise korteri elutuppa, mille lagi nägi välja nagu oleks keegi sinna kuulipildujast tulistanud,“ ütles kahjukannataja korterit kindlustanud PZU Kindlustuse varakahjude grupi juht Marge Habakukk.

Küll aga selgus hiljem korteriühistu juhatusega suheldes, et antud korteri remonditööd on ühistule ja naabritele põhjustanud märksa rohkem peavalu. „Tundub, et töid tehakse kas kiirustades või pole tegijad eriti vilunud, sest tööde käigus on ehitajad tekitatud kahel korral uputusi, millest esimese puhul jõudis vesi koguni esimesele korrusele. Lisaks on juhtunud kolm elektrilühist, mille tagajärjel on kõik 20 korterit olnud tunde ilma elektrita,“ nendib Habakukk. Lisaks kaebavad naabrid ka selle üle, et trepikoda on pidevalt räpane ning ehitajad ei korista enda järelt.

Ehitaja otsimisel tasub valiv olla

Kindlustusele laekuvad teated remonditöödega kaasnevatest kahjudest on viimastel aastatel sagenenud. „Eks kinnisvaraturu aktiivsusest tulenevalt ei ehitata ainult uusi maju vaid renoveeritakse ka kortereid ja sellistel puhkudel on paratamatu, et tööde käigus tuleb ette õnnetusi – ka kogenud ehitajate puhul. Antud juhtum on siiski näide sellest, et remonti planeerides ei tasu kiirustada ja ehitaja pealt koonerdada, sest pärast on tekkivaid probleeme märksa keerulisem klattida. Pigem valida kogenud ja usaldusväärne pakkuja ning vältida avariisid, mis tekitavad naabritele peavalu ja ka reaalset varalist kahju,“ soovitab Habakukk.

Veeuputused on PZU Kindlustuse kinnitusel endiselt kõige sagedasem kodukindlustuse kahjuliik. „Veeuputusi tuleb ette remonditöödel, aga kindlasti ka argielus. Alumistele korrustele valguv vesi võib naabrite mööblile ja siseviimistlusele tekitada märkimisväärset kahju, mistõttu tasuks kindlasti üle vaadata kodukindlustuslepingu vastutuskindlustus, mis aitab avariide või õnnetuste korral kannatajale tekitatud kahju hüvitada,“ soovitab Marge Habakukk.

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.