PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Robotniidukid satuvad autorataste alla ja isegi lõkkeasemele

PZU Kindlustuse teatel sagenevad jälle  juhtumid, kus robotniiduk jääb hoovis auto alla ning saab kahjustada. Lisaks teeb niidukitele liiga äike ja üks seade sõitis kustunud lõkkesse. Keskmised kahjusummad ulatuvad 1000 euroni.

Otsasõidud toimuvad tavaliselt õuealal ning juhtumite keskmine kahju on olnud ligi 1300 eurot. PZU poolt tänavu registreeritud kümne robotniiduki kahjujuhtumi keskmine hüvitis on ligi 1000 eurot ning kõige suurem PZU kodukindlustuse raames hüvitatud niidukikahju ulatub ligi 3400 euroni.

Ühes juhtumis oli robotniiduk ületanud piirdekaabli ja jäi auto alla. Robotniiduk on jäänud kannatanuks ka liiklusõnnetuses, kus pere külaline sõitis väärtuslikust objektist üle.

Üks seade tegi endale ise liiga, kui sõitis kustunud lõkkesse ning osa korpusest sulas üles. Paaril korral on seadet kahjustanud äike ning ette on tulnud ka rikkeid nagu emaplaadi kahjustus või veomootor on lõpetanud töö. Üks niiduk kukkus riiulilt maha ja purunes.

„Iga juht peab autoga sõitma hakates veenduma, et inimesed ja koduloomad oleksid turvalises kauguses ning teele ei jääks seisvaid või liikuvaid objekte. Viimasel paaril aastal on ostetud palju robotniidukeid, mis paraku satuvad ikka ja jälle autorataste alla. Sõiduk tasub alati parkida nii, et juhi vaateväli oleks võimalikult lai ning liikuma saab hakata tagurdamata,“ ütles PZU Kindlustuse varakahjude grupi juht Marge Habakukk.

Fotol: autorataste alla jäänud robotniiduk (allikas: PZU).

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.