PZU logo
info

Info:
+372 622 4599

Sõidukikahjud jätkasid aprillis langust

PZU Kindlustus (PZU) maksis aprillis klientidele ligi 2,4 miljonit eurot kahjuhüvitisi, mida oli ligi neljandiku võrra vähem kui eelnenud kuul. Peamine põhjus oli sõidukahjude langus ligi veerandi võrra, mis oli tingitud eriolukorra hõredamast liiklusest, teatas PZU.

Kui märtsis oli PZU-l liiklus- ja kaskokahjusid 30 protsenti vähem kui aasta eest, siis aprillis jäi langus 25 protsendi juurde ning see peegeldas Eesti teedel valitsenud väikest liiklustihedust.  „Küll on näha kevadele omaselt klaasikahjude tõusu, mis tuleneb teetööde hooaja algusest ning siin-seal esinevast lahtisest killustikust. Kahjude vältimiseks on soovitav hoida eessõitjaga pikivahet ning järgida piirkiirust. Kui klaasile on tekkinud täke, siis seda saab klaasitöökojas parandada ning kulu kannab kindlustus,“ ütles PZU kahjukäsitluse juht Urmas Saar.

Saar lisas, et kuigi aprillis tegi PZU veel väljamakseid pandeemia tõttu hätta jäänud reisijatele, vähenesid ka reisikindlustuse kahjud, kuna piirid olid suletud. „Nagu varem öeldud on pandeemia hinnalipik PZU-le üle poole miljoni euro ning mõned juhtumid on veel lahendamisel, kuna inimesed ei ole saanud Eestisse tagasi pöörduda,“ ütles Saar.

 

PZU on AB "Lietuvos draudimas" Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB "Lietuvos draudimas" on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. Enne kindlustuslepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ja vajadusel küsige lisainfot telefonil +372 622 4599.